UwB na Salonie Perspektyw

Data wydarzenia 09-09-2016

Organizatorzy Białostockiego Salonu Maturzystów, na którym 8 września prezentował się Uniwersytet w Białymstoku, szacują, że odwiedziło go około 4 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Stoisko UwB, tradycyjnie było oblegane. Pracownicy uczelni informowali o nowościach w ofercie edukacyjnej, a także radzili, co zdać na maturze, żeby się dostać na popularny kierunek. Maturzyści tylko do 30 września mają czas na wybór przedmiotów,  które będą zdawać podczas egzaminu dojrzałości. Dla rozluźnienia więc atmosfery naukowcy z UwB zaprezentowali na stoisku kilka prostych doświadczeń i zbaw edukacyjnych. Zainteresowaniem cieszyły się też prezentacje multimedialne poszczególnych uczelni i porady ekspertów OKE w Łomży na temat matury 2017.

Największe w regionie targi edukacyjne odbyły się na Politechnice Białostockiej. Mają one pomóc młodym ludziom podjąć decyzję dotyczącą wyboru rodzaju studiów. Odwiedzili je nie tylko uczniowie białostockich szkół, przyjechali też maturzyści z m.in. z Moniek, Drohiczyna, Brańska, Wysokiego Mazowieckiego, Hajnówki.

Głównym organizatorem Białostockiego Salonu Maturzystów jest Wydawnictwo Perspektywy.