UwB o 7 pozycji wyżej w rankingu Perspektyw!

Data wydarzenia 12-06-2019

Uniwersytet w Białystoku znalazł się w czterdziestce najlepszych polskich szkół wyższych według najnowszego rankingu wydawnictwa PERSPEKTYWY. Największa podlaska uczelnia zajęła w nim 39. miejsce (rok temu była to 46. pozycja). UwB wyprzedził w rankingu m.in. Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Rzeszowski czy UKW w Bydgoszczy (ranking Uniwersytety).

UwB najlepiej wypadł w grupie kryteriów obiektywnych - związanych z publikacjami (liczba publikacji, ich jakość, cytowania) – tu zajęliśmy 6. miejsce w Polsce! (ranking publikacje).

Bardzo dobrze, bo na 10. miejscu w Polsce, zostaliśmy też ocenieni pod względem efektywności naukowej (efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania, rozwój kadry, nadawanie stopni naukowych) (ranking efektywność naukowa).

Podobnie jak w poprzednich latach, UwB słabiej wypada w kryteriach zależnych od subiektywnych ocen kadry akademickiej innych polskich uczelni oraz pracodawców firm z całej Polski. W dół ciągną nas też kryteria powiązane z kondycją regionalnej gospodarki i poziomem zarobków, czyli tzw. ekonomiczne losy absolwentów.


Pełny ranking dostępny jest pod adresem http://ranking.perspektywy.pl/