UwB zaprasza uczniów na warsztaty recytatorskie

Data wydarzenia 15-11-2016

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na kolejne już bezpłatne warsztaty recytatorskie „Między słowem a gestem”.  Zajęcia poprowadzą wybitni  specjaliści - Ryszard Doliński i Mariola Wojtkiewicz.

Warsztaty zostały przygotowane przez działający w Instytucie Filologii Polskiej Klub Humanistów, Stowarzyszenie Schola Humana oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB.  Aby się na nie zapisać wystarczy wypełnić i przesłać krótki formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do czwartku, 17 listopada. Pierwsze zajęcia odbędą się 21 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Wydziału Filologicznego przy Placu Uniwersyteckim 1.

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej IFP pod adresem http://ifp.uwb.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=783:mi%C4%99dzy-s%C5%82owem-a-gestem-warsztaty-recytatorskie-2016&catid=42&Itemid=101.

Warsztaty recytatorskie na UwB organizowane są od kilku lat i zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem uczniów. Przed rokiem ich uczestnicy stworzyli nawet wspólnie Teatr Kreska. Grupa przez kilka miesięcy przygotowywała w auli Wydziału Filologicznego spektakl „Taczki żywota” (na podstawie T. Różewicza: „Kartoteka rozrzucona” i „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja”) w reż. Moniki Woronicz z IV LO. Premiera odbyła się 22 kwietnia 2016 r. w jednym z białostockich liceów, natomiast w maju młodzi twórcy zaprezentowali spektakl w ramach Nocy Muzeów.