Wakacje po balu

Data wydarzenia 22-08-2017

Zuzia, Sylwia i Paula uczyły się angielskiego i zwiedziły Londyn. Za pieniądze zebrane na jubileuszowym, charytatywnym balu Uniwersytetu w Białymstoku!

Zuzia, Sylwia i Paula – podopieczne Domu Powrotu prowadzonego Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga", pojechały na wakacyjny kurs języka angielskiego do Wielkiej Brytanii. Dziewczynki nie tylko się uczyły, ale też miały okazję zwiedzić Londyn. To wszystko było możliwe dzięki pieniądzom zebranym podczas naszego Charytatywnego Balu Uniwersyteckiego z okazji jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu w Białymstoku, jaki odbył się 25 lutego 2017 r.

 W auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania bawiło się 90 osób. Najważniejszym momentem wieczoru była aukcja na rzecz białostockiego Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. rysunek na płótnie przekazany przez prof. Marzannę Morozewicz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii, albumy autorstwa naszych pracowników – prof. UwB Adama Dobrońskiego oraz prof. Marka Konarzewskiego i dr. Janusza Kuprianowicza z dedykacjami i podpisami autorów, szkice projektowe planetarium, które ma powstać niebawem w kampusie, podarowane przez prof. Marka Budzyńskiego z jego autografem czy album „Saga prastarej puszczy” z podpisami Bożeny i Jana Walencików przekazany nam przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Pod młotek poszło też ok. 20 prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych DROGI. W ten sposób stowarzyszenie zebrało w sumie ponad 11 tys. zł. 

Zgodnie z zapowiedzią, pieniądze zostały przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci mieszkających w Domu Powrotu, połączony z nauką języka. W placówce tej schronienie znajdują dzieci, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, trwale lub okresowo pozbawione opieki rodziny własnej. Cieszymy się, że przy okazji naszej jubileuszowej zabawy, mogliśmy wesprzeć ich edukację!