warto/ nie warto... V Konkurs Literacki im. Anny Markowej

Data wydarzenia 19-03-2018

Do końca marca można przesyłać prace na tegoroczny, V Konkurs Literacki im. Anny Markowej. Organizatorzy czekają zarówno na utwory prozatorskie, jak i na wiersze.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów podlaskich szkół wyższych. Podobnie jak w ubiegłych latach, prace mogą też przesłać uczestnicy spoza wskazanych grup, w ramach kategorii „open”, w niej jednak nie są przewidziane nagrody.

Najlepsze prace ze wszystkich kategorii zostaną opublikowane w kolejnych numerach czasopisma „Próby. Nieregularnik Filologiczny”, a także w Kurierze Porannym.

Konkurs organizowany jest przez Klub Humanistów działający przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Schola Humana. Jego celem jest nie tylko rozwijanie talentów podlaskiej młodzieży i integracja środowisk szkolnych z akademickimi, ale przede wszystkim przybliżenie postaci Anny Markowej – nieżyjącej już białostockiej dziennikarki i animatorki kultury. W tym roku mija 10 lat od jej śmierci.

Honorowym patronatem konkurs objęli rektor Uniwersytetu w Białymstoku oraz prezydent Białegostoku. Patroni medialni to TVP 3 Białystok oraz Kurier Poranny.

Regulamin, a także kartę zgłoszenia udziału w konkursie można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Filologii Polskiej UwB, pod adresem http://ifp.uwb.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=960:v-konkurs-literacki-im-anny-markowej-edycja-2018-warto-nie-warto&catid=42&Itemid=101