Weekend z fizyką, czyli ADAMED SmartUP Academy na UwB

Data wydarzenia 12-05-2017

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych już 13 i 14 maja wezmą udział w warsztatach, które odbędą się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęcia dla młodych pasjonatów fizyki organizuje Fundacja Grupy Adamed realizując ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów weekendowych ADAMED SmartUP Academy.   

Warsztaty o tematyce fizycznej poprowadzone będą przez naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy będą poznawali m.in. efekty ruchu obrotowego Ziemi, wpływ mikro grawitacji na organizm człowieka czy kwantową budowę atomu i jądra atomowego. Naukowcy zaprezentują im techniki eksperymentalne wykorzystujące przetwarzanie cyfrowe, a także wyjaśnią opracowaną przez siebie niedawno metodę ultraszybkiego zapisu informacji. W czasie warsztatów młodzież zdobędzie też wiedzę na temat czarnych dziur oraz fal grawitacyjnych, w których odkryciu miał udział fizyk z Uniwersytetu w Białymstoku.

Zajęcia w Białymstoku organizowane są w ramach trzeciej już edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. W ich trakcie młodzi ludzie mogą pogłębiać swoją wiedzę w takich dziedzinach jak biotechnologia, medycyna, fizyka czy chemia. Zajęcia w ramach tegorocznej edycji odbyły się już w Warszawie, Olsztynie oraz Łodzi. Za pośrednictwem formularza udostępnionego na www.academy.adamedsmartup.pl nadal zapisywać się można na warsztaty o tematyce biotechnologicznej w Warszawie, chemicznej w Elblągu oraz biochemicznej w Rzeszowie.