Wydział Ekonomiczno-Informatyczny w Wilnie na Międzynarodowych Targach Studijos 2018

Data wydarzenia 13-02-2018

W centrum wystawienniczym Litexpo w Wilnie 8-10 lutego odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Wiedzy, Edukacji i Kariery Studijos 2018. W targach wzięły udział wszystkie uczelnie wyższe z Litwy oraz wystawcy zagraniczni. Była to  największa impreza na Litwie promująca studia wyższe. Corocznie kilkadziesiąt tysięcy maturzystów, uczniów, nauczycieli i rodziców bierze w niej udział. Tradycyjnie swoją ofertę przedstawiał także Wydział Ekonomiczno-Informatyczny w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku. 

8 lutego, po uroczystym otwarciu, targi zwiedzał Premier Litwy Saulius Skvernelis wraz z Ministrem Oświaty i Nauki RL Jurgitą Petrauskienė. Odwiedzili oni też stoisko naszego Wydziału. Premier Litwy miał okazję spotkać się z Dziekan Wydziału dr hab. Mieczysławą Zdanowicz, prof. UwB. Interesował się ilu studentów studiuje na  Wydziale oraz jak przebiega proces nauczania. Kolejnymi gośćmi, którzy złożyli wizytę na stoisku, byli Urszula Doroszewska, Ambasador RP na Litwie oraz Marcin Łapczyński Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie.

W ciagu trzech dni odwiedziło nas wielu uczniów szkół polskich z Wilna i Wileńszczyzny. Stoisko promocyjne Wydziału Ekonomiczno–Informatycznego w Wilnie zawsze znajduje się wśród litewskich uczelni wyższych i cieszy się zainteresowaniem również Litwinów, a także jest dobrą okazją do promocji Polski i Uniwersytetu w Białymstoku.

Po raz kolejny wśród wystawców zagranicznych swoje stoisko miał Instytut Polski w Wilnie, który w tym roku razem z nową instytucją – Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) –  zachęcał do podjęcia studiów w Polsce. Na stoisku można było zapoznać się między innymi z ofertą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Irena Mikłaszewicz
Biuro Karier i Promocji