Wydział Nauk o Edukacji zaprasza na bezpłatne studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Wsparcie Rodziny

21.02.2022

To propozycja dla czynnych zawodowo nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, czy fizjoterapeutów posiadających przygotowanie pedagogiczne. Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku uruchamia bezpłatne, kwalifikacyjne Studia Podyplomowe:  Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Wsparcie Rodziny, finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Rekrutacja rozpoczyna się dzisiaj (21 lutego) i potrwa do 28 lutego.

Program studiów podyplomowych został opracowany na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, dotyczących standardów organizacji wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wsparcia rodziny. MEiN wytypowało kilka uczelni wyższych w Polsce do realizacji projektu, wśród nich znalazł się Uniwersytet w Białymstoku - mówi dr Małgorzata Bilewicz z Wydziału Nauk o Edukacji UwB  i kierownik studiów podyplomowych. - Celem studiów, jest przygotowanie kadry do pracy zgodnie z Nowym modelem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wsparcia rodziny (WWR), szczególnie w placówkach systemu oświaty, w tym w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, które będą pełnić funkcje koordynacyjne i wspierające zespoły WWR, działające na terenie powiatu – dodaje.

Studia podyplomowe skierowane są do osób czynnych zawodowo, posiadających wykształcenie wyższe licencjackie lub magisterskie oraz przygotowanie pedagogiczne:

• psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów, pedagogów, fizjoterapeutów - w szczególności zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
  • nauczycieli, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Studia będą trwały cztery semestry. Rozpoczną się 1 marca 2022 roku, a zakończą 31 grudnia 2023 roku. Plan studiów zakłada 825 godz. zajęć dydaktycznych, 240 godz. praktyk. Studia są bezpłatne, nie obowiązuje również opłata rekrutacyjna. Liczba miejsc – 50. Rekrutacja chętnych będzie prowadzona od 21 do 28 lutego, drogą elektroniczną, poprzez system IRK: https://irk-sp.uwb.edu.pl/

Więcej szczegółów: https://noe.uwb.edu.pl/kandydaci