Zagłosuj na nasze Kreatywne Rozmowy o Nauce!

Data wydarzenia 02-11-2016
Nasze studenckie Kreatywne Rozmowy o Nauce mają szansę na prestiżową nagrodę - nagrodę Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej "ProJuvenes". Aby statuetka trafiła na Uniwersytet w Białymstoku, potrzebujemy Waszego wsparcia w postaci Waszych głosów! Głosowanie trwa tylko do piątku, 4 listopada, do godz. 20.30.
Kreatywne Rozmowy o Nauce (KRON) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów Parlamentu Studenckiego oraz Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku. Są to cykliczne spotkania z charyzmatycznymi naukowcami i praktykami, którzy o zagadnieniach związanych z ich naukowymi czy zawodowymi pasjami potrafią mówić w sposób bardzo przystępny, a zarazem niezwykle inspirujący. Podczas każdej edycji Rozmów organizatorzy skupiają się na innych dziedzinach wiedzy, starając się przy tym, aby każde z wydarzeń miało charakter jak najbardziej multidyscyplinarny.
Formuła spotkań przypomina nieco tę znaną między innymi z konferencji TED/TEDx – prelegenci mają do 20 minut na przedstawienie wybranego problemu, po czym następują tytułowe „rozmowy”, czyli dyskusja z udziałem publiczności. Wszystkie wykłady są rejestrowane i udostępniane przez telewizję internetową PlatonTV. Rozmowy, przede wszystkim dzięki swojemu popularnonaukowemu charakterowi, są bardzo ciepło przyjnowane przez mieszkańców Białegostoku, zarówno członków społeczności akademickiej, jak i osoby na co dzień zupełnie niezwiązane z Uniwersytetem w Białymstoku.
KRON to naprawdę znakomity projekt (wielu z Was mogło się o tym przekonać podczas ich niedawnej, kolejnej edycji). Dlatego prosimy - zagłosujcie! KRON można znaleźć w zakładce "Studencki projekt roku". http://www.projuvenes.pl/glosowanie-2/