Zapraszamy na wystawę fotografii Erasmus+. Gdyby obrazy opowiadały historie… Erasmus+. Si les images racontaient des histoires…

W holu budynku Wydziału Filologicznego, przy ul. Liniarskiego 3 można oglądać wystawę fotografii autorstwa Elizy Waśkiewicz, studentki III roku filologii (specj. jęz. francuski stosowany, z hiszpańskim).

Studentka przebywała w semestrze zimowym 2021-2022 na studiach na Université Haute-Alsace w Miluzie we Francji w ramach programu wymiany Erasmus+.

- Pobyt na studiach w Miluzie we Francji pozostawił w mojej pamięci niezatarte wspomnienia. Była to nie tylko okazja do poznania wspaniałych, otwartych ludzi, ale również odkrywania bogatego dziedzictwa Alzacji. Miluza, Colmar, Eguisheim i Riquewihr to tylko niektóre urokliwe miejsca, które dane mi było wówczas zobaczyć. W zasadzie na każdym kroku natrafiamy w nich na doskonale zachowane ślady przeszłości, świadczące o kulturowej różnorodności tych terenów. Spacerując po malowniczych miejscowościach Alzacji, pragnęłam zatrzymać te wszystkie niepowtarzalne chwile i utrwalić je w postaci obrazów, by móc cieszyć się nimi po powrocie - podkreśla.

Wernisaż wystawy odbył się 22 marca 2022 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Organizatorem wystawy jest Pracownia Literatury Francuskiej i Frankofońskiej, Wydział Filologiczny UwB. Wystawa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej i można ją oglądać do 10 lipca 2022 r.