Znamy finalistów konkursu "Technotalenty 2017"!

Data wydarzenia 07-11-2017
Znamy finalistów konkursu "Technotalenty 2017" w kategorii Technotalent UwB 2017! Kapituła tegorocznej edycji konkursu Technotalenty 2017 ogłosiła właśnie nominacje do finału. Najciekawsze i nominowane projekty z naszej uczelni to:
1. „Antymetabolity tiaminy – szansa rozwoju preparatów przeciwgrzybiczych” Magdaleny Siemieniuk, Wydział Biologiczno-Chemiczny.
2. „Hejt w Internecie, czyli co mi zrobisz jak Cię obrażę na Facebook'u” autorstwa Teresy Kaczyńskiej-Kochaniec, Marka Jaroca, Michała Brodeckiego z Wydziału Prawa.
3. „Kompozyt nanocebulek węglowych i nanorurek polianilinowych jak multifunkcjonalny materiał do superkondensatorów, biosensorów i ogniw biopaliwowych” Piotra Olejnika, Oleny Mykhailiv z Wydziału Biologiczno-Chemicznego.
4. „Polimery termowrażliwe jako potencjalne nośniki leków” Pawła Misiaka, Karoliny Haliny Markiewicz, Iwony Misztalewskiej-Turkowicz z Wydziału Biologiczno-Chemicznego.
5. „Wielofunkcyjny system katalityczny do reakcji prowadzonych w wodzie o potencjalnym zastosowaniu w syntezie leków” Iwony Misztalewskiej-Turkowicz z Wydziału Biologiczno-Chemicznego.
 
Prezentacje projektów zaplanowano na 21 listopada, w kampusie UwB, natomiast gala konkursu, na której przyznane zostaną nagrody, odbędzie się 1 grudnia.
 
Pełną listę finalistów we wszystkich kategoriach można znaleźć na stronie fundacji: http://technotalenty.pl/img/wyniki2017.pdf