Zostań vlogerem – zamieszkaj w Białymstoku!

Data wydarzenia 21-09-2015

A dlaczego Białystok? Czy można zakochać się w tym mieście? Dlaczego warto tu studiować? Jakie może być studenckie życie w Białymstoku? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą nam nowi ambasadorzy miasta wyłonieni w konkursie zorganizowanym w ramach kampanii „Studiuj w Białymstoku”. 

Kampania ma na celu promocję Białegostoku, jako miejsca atrakcyjnego dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje, spełniać ambicje i mieszkać w prężnie rozwijającym się mieście. Jest to pierwszy tak innowacyjny projekt adresowany do maturzystów i studentów, w którym użytkownicy kampanii staną się jej twórcami. Założeniem jest bowiem pobudzenie aktywności młodych ludzi, zachęcenie ich do stworzenia własnego komunikatu, który będzie skierowany do ich rówieśników. 

Organizatorem kampanii „Studiuj w Białymstoku” jest Urząd Miejski w Białymstoku. Planując akcję Studiuj w Białymstoku chcieliśmy pokazać zarówno maturzystom, jak i studentom, że Białystok to miasto rozwijające się, oferujące szerokie perspektywy i otwarte na nowych mieszkańców - mówi Edyta Mozyrska, p.o. dyrektora departamentu kultury, promocji i sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Zależy nam na tym, aby studenci nie tylko rozpoczynali u nas studia, ale także wiązali z miastem swoje przyszłe zawodowe życie. 

Prowadzony w ramach kampanii konkurs „A dlaczego Białystok?” będzie obsługiwany za pomocą specjalnej aplikacji na portalu Facebook na FanPage’u Studiuj w Białymstoku. Uczestnikami konkursu będą 2-4 osobowe grupy maturzystów lub studentów. Ich zadaniem będzie nakręcenie filmiku, w którym odpowiedzą na pytanie: A dlaczego Białystok? Grupa zwycięzców otrzyma na rok mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta i smartfony Samsung Galaxy S5. 

Zwycięzcy konkursu, stając się vlogerami, będą pełnić funkcję ambasadorów promujących miasto i jego aspekty kulturalne, biznesowe i rozrywkowe. W tym celu, w ramach nagrody, przewidziano dla nich roczne karnety wstępu do różnych instytucji kulturalno-rozrywkowych na terenie Białegostoku. Zwycięska drużyna będzie prowadzić przez rok vloga Dlatego Białystok, na którym zaprezentuje miasto okiem młodych ludzi. 

Szczegóły dotyczące kampanii na stronie www.studiuj.bialystok.pl oraz na facebook.com/StudiujwBialymstoku.