Jubileuszowe sympozjum z okazji 75-lecia urodzin prof. Kazimierza Trzęsickiego

Data wydarzenia 20-01-2022

Instytut Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza do udziału w sympozjum jubileuszowym z okazji 75-lecia urodzin prof. Kazimierza Trzęsickiego oraz do nadesłania publikacji do księgi pamiątkowej, która zostanie wydana dla uczczenia tej rocznicy.

Sympozjum jubileuszowe pt. „Logiki temporalne jako logiki filozoficzne” odbędzie się 20 stycznia 2022 roku, o godz 16, w Instytucie Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, przy pl. NZS 1, w Auli Głównej. W obradach będzie można także uczestniczyć zdalnie. Link do sympozjum (umożliwiający udział w dyskusji) - https://teams.microsoft.com

Relacja na żywo dostępna będzie także dzięki bezpośredniej transmisji prowadzonej na uniwersyteckim kanale Youtube.

W programie sympozjum przewidziano:

godz. 16.00     Otwarcie sympozjum: powitanie gości oraz Jubilata
godz. 16.05     Laudacja jubileuszowa prof. dr hab. Witolda Marciszewskiego  
godz. 16.30     Wykład prof. dr hab. Andrzeja Indrzejczaka, kierownika Katedry Logiki i Metodologii Nauk Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Gentzen i sekwenty temporalne”
godz. 17.15     Wykład dr hab. Dariusza Surowika, prof. PWSIiP w Łomży, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży pt. „Intuicjonizm i indeterminizm”
godz. 18.00     Dyskusja nad wykładami z udziałem Jubilata
godz. 18.30     Zamknięcie sympozjum


Księga pamiątkowa pod roboczym tytułem „Logika, informatyka i filozofia a czas” ukaże się w języku polskim, w wydawnictwie Instytutu Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku. Autorzy będą też zaproszeni do opublikowania wersji angielskich ich artykułów złożonych do Księgi w specjalnym wydaniu Studies in Logic Grammar and Rhetorics.

Organizatorami sympozjum są Uniwersytet w Białymstoku oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.