Koordynatorzy naukowi NCN ogłaszają zaproszenie POLS do projektów badawczych

Koordynatorzy naukowi Narodowego Centrum Nauki ogłaszają zaproszenie POLS do projektów badawczych prowadzonych przez przybywających naukowców dowolnej narodowości, w tym obywateli polskich, którzy chcą realizować swoje projekty w powiązaniu z polską organizacją badawczą lub firmą w dowolnej dziedzinie akademickiej.

Zaproszenie POLS jest finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 - 2021. POLS jest częścią Podstawowego Programu Badawczego prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Jest przygotowywane we współpracy z Norweską Radą ds. Badań Naukowych. Program przeznaczył 7 000 000 EUR na projekty POLS.

Zaproszenie skierowane jest do naukowców, którzy:

  • mają pomysł na projekt badawczy,
  • posiadają stopień doktora,
  • pracowali i mieszkali poza Polską przez co najmniej 24 miesiące przed upływem terminu składania wniosków (16 czerwca 2020 r.),
  • są zainteresowani realizacją projektu badawczego w instytucji goszczącej z siedzibą w Polsce.

Wnioski należy składać elektronicznie w języku angielskim za pośrednictwem internetowego systemu składania wniosków ZSUN / OSF, dostępnego na stronie internetowej, zgodnie z procedurą składania wnioskówTermin składania wniosków upływa 16 czerwca 2020 r. o godz. 16.00 CEST.


Pełna treść ogłoszenia w języku angielskim