Wykład „Wychowanie nastolatków – współpraca zamiast manipulacji” na Wydziale Nauk o Edukacji

Data wydarzenia 05-12-2019

Wydział Nauk o Edukacji zaprasza na otwarty wykład z zakresu etyki nauczyciela pt. „Wychowanie nastolatków – współpraca zamiast manipulacji”. Wygłosi go Karol Domagała – salezjanin, wychowawca, psycholog, psychoterapeuta.

Termin: 5 grudnia 2019 r., godz. 15:30-17:30

Miejsce: Wydział Nauk o Edukacji, Aula im. J. Korczaka

Karol Domagała – absolwent psychologii Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył 4-letni kurs psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracuje z młodzieżą w oparciu o system prewencyjny, terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach (TSR) i dialog motywacyjny. Jego punktem zainteresowania są innowacyjne formy pracy z młodzieżą -m.in. pedagogika cyrku. Pracuje w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym i Ośrodku Socjoterapii w Różanymstoku. Prowadzi Punkt Interwencji Kryzysowej, psychoterapię indywidualną oraz małżeńską. Przeprowadza szkolenia i warsztaty dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, dotyczące pracy z młodzieżą. Owocem jego wieloletnich doświadczeń wychowawczych jest książka „NASTOLATKOWIE. Jak wychować i nie zwariować” będąca poradnikiem dla czytelnika, szczególnie tego, który pracuje z młodym człowiekiem.

Organizatorami konferencji są: Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB, Katedra Historii i Teorii Wychowania Wydziału Nauk o Edukacji UwB oraz Duszpasterstwo Akademickie.