X Augustowskie Spotkanie Naukowe Edukacja w Dialogu i Perspektywie

Blisko 100 naukowców z ośrodków naukowych z całej Polski będzie dyskutować w Augustowie o przemianach w edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed szkolnictwem. Jubileuszowa, X konferencja z cyklu Edukacja w Dialogu i Perspektywie, odbędzie się w dniach 9-10 września 2019 roku. Jej organizatorem jest Zakład Dydaktyki Ogólnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Naukowcy będą dyskutować m.in. o tym, jaki wpływ na edukację mają przemiany społeczne, kulturalne czy zmiany na rynku pracy. W programie konferencji są też zagadnienia dotyczące dydaktyki akademickiej, pozycji i roli nauczycieli oraz nowych technologii wykorzystywanych w szkole.

Zaplanowana jest także uroczysta sesja plenarna poświęcona jubileuszowi 90. urodzin profesora Jerzego Niemca - inicjatora, twórcy i honorowego gościa Augustowskich Spotkań Naukowych.

Konferencja została objęta patronatem Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. Roberta Ciborowskiego oraz Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.


PROGRAM KONFERENCJI DO POBRANIA