Biuro Karier
Aktualności

Polsko - Niemieckie Forum Młodzieży

Zapraszamy na Polsko-Niemieckie Forum Młodzieży, które odbędzie się od 6 do 10 września 2021 roku w Chemnitz.

Do 10 sierpnia 2021 roku czekamy na zgłoszenia młodych ludzi w wieku od 18 do 26 lat zainteresowanych sprawami europejskimi oraz polityką.

Podczas pięciodniowego Forum organizowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, Europejską Akademię Otzenhausen oraz Saksońskie Ministerstwo Sprawiedliwości i Demokracji, Europy i Równouprawnienia młodzi ludzie z Niemiec i Polski będą wspólnie dyskutować o tym, jak powinna wyglądać Europa przyszłości i jak może ona sprostać najważniejszym wyzwaniom naszych czasów – od zmian klimatycznych i niesprawiedliwości społecznej po prawicowy populizm i imigrację. Podczas kreatywnych warsztatów medialnych uczestniczki i uczestnicy będą dalej rozwijać swoje pomysły oraz na zakończenie forum zaprezentują je polityczkom i politykom wyższego szczebla podczas Konferencji ministrów ds. europejskich, która odbędzie się równolegle w Chemnitz.

Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana – całe spotkanie będzie tłumaczone. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży. Opłata za udział w forum wynosi 120 złotych.

Więcej informacji: LINK