Współpraca z zagranicą

Erasmus+ KA107, lata akademickie 2019-2022

Projekt nr 2019-1-PL01-KA107-062924

Uniwersytet w Białymstoku, w latach akademickich 2019-2022, w ramach programu Erasmus+ KA 107, prowadzi współpracę z uniwersytetami Armenii (Państwowy Uniwersytet w Erywaniu), Chile (Uniwersytet w Talca), Ekwadoru (Uniwersytet Techniczny Manabi w Portoviejo), Federacji Rosyjskiej (Państwowy Uniwersytet Smoleński, Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie), Gruzji (Uniwersytet w Tbilisi im. Iwane Dżawachiszwili, Państwowy Uniwersytet im. Akaki Cereteli w Kutaisi, Państwowy Uniwersytet im. Szoty Rustaweli w Batumi), Indii ( Narodowy Instytut Edukacji Farmaceutycznej i Badań w Hyderabadzie), Japonii (Tokijski Uniwersytet Studiów Zagraincznych), Kanady (Uniwersytet Quebec w Montrealu), Kosowa* (*w rozumieniu rezolucji ONZ, Uniwersytet "Hasan Prisztina" w Prisztinie), Kirgistanu (Państwowy Uniwersytet w Osz), Tajlandii (Uniwersytet Silpakorn w Bangkoku), Ukrainy (Kijowski Narodowy Uniwersytet im. Tarasa Szewczenki, Narodowy Uniwersytet Odeski im. I.I. Miecznikowa, Narodowy Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franki ), Stanów Zjednoczonych (Uniwersytet Stanowy Michigan w East Lansing, Uniwersytet Indiany – Uniwersytet Purdue w Indianapolis, Uniwersytet w Syracuse), Uzbekistanu (Taszkiencki Uniwersytet Państwowy Języka Uzbeckiego i Literatury im. Aliszera Nawoi) i Wietnamu (Uniwersytet Nong Lam w Ho Chi Minh, Wietnamski Narodowy Uniwersytet Miasta Ho Chi Minh - Uniwersytet Naukowy).

Rekrutacja do programu Erasmus+ KA107-2019-2022

W dniach od 16 grudnia 2019 r. do 07 lutego 2020 r. odbywa się rekrutacja nauczycieli akademickich i pracowników wydziałów/instytutów/innych jednostek UwB uczestniczących w programie Erasmus+ KA107 2019-2022, na wyjazdy do krajów partnerskich w celu: prowadzenia zajęć dydaktycznych przez nauczycieli (STA) lub w celach szkoleniowych pracowników (STT).

Formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptowany przez wszystkie strony Mobility Agreement, należy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej, ul. Świerkowa 20B pok. 11 lub mailowo na adres: p.bialas@uwb.edu.pl.

W przypadku, gdy nie zostanie wyczerpany limitu miejsc wyjazdowych w okresie rekrutacyjnym, na wolne miejsca mobilnościowe prowadzona jest rekrutacja ciągła.

Limity mobilności wyjazdowych dostępnych dla nauczycieli/pracowników w programie Erasmus+ KA107 2019-2022 do poszczególnych krajów partnerskich:

Kosowo: STA 2, STT 2

Rosja: STA 3, STT 1

Kirgistan: STA 1

Tajlandia: STT 1

Uzbekistan: STA 1

Wietnam: STA 1

Limity mobilności wyjazdowych dostępnych dla studentów w programie Erasmus+ KA107 2019-2022 do poszczególnych krajów partnerskich:

Kosowo: SMS 1

Rekrutacja studentów odbywa się w ich macierzystych wydziałach/instytutach uczestniczących w programie, w terminach ustalonych przez koordynatorów wydziałowych.

Program nadzoruje prorektor ds. rozwoju dr hab. Jarosław Matwiejuk.