Literaturoznawczyni z UwB z nominacją profesorską

Prof. dr hab. Anna Janicka

Prof. dr hab. Anna Janicka z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 29 lutego 2024 r., otrzymała tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Prof. dr hab. Anna Janicka jest badaczką literatury przełomu XIX i XX wieku, zagadnień emancypacji kobiet, pozytywizmu warszawskiego, twórczości Gabrieli Zapolskiej, Tamary Karren i związków kulturowych polsko-wschodniosłowiańskich. Pracuje w Katedrze Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych na Wydziale Filologicznym UwB. Z największą podlaską uczelnią związana jest od czasu studiów.

Fot. MonaSTAR Company LTD