studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku administracja zapewnią Ci pogłębienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych z zakresu prawa, ekonomii, komunikacji, etyki, zdobytych podczas studiów I stopnia.
Jako absolwent tego kierunku zdobędziesz umiejętność:
Nauczysz się inicjowania działań na rzecz interesu publicznego oraz myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy. Dzięki kontynuacji zajęć językowych nie tylko opanujesz język obcy na poziomie B2+ ESOKJ, ale też poznasz specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku administracja?
Po ukończeniu administracji będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku bezpieczeństwo i prawo pogłębisz wiedzę zdobytą na studiach I stopnia w szczególności z zakresu nauk o bezpieczeństwie, prawa, administracji, socjologii i politologii. Poznasz mechanizmy związane z powstawaniem nowych i rozwojem obecnych zjawisk zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu, wewnętrznemu, gospodarczemu czy też cybernetycznemu. Nauczysz się interpretowania, analizowania i stosowania prawa w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa, związanego z obszarem bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, krajowej oraz lokalnej. Zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne przydatne w prowadzeniu działalności publicznej zgodnie z prawem i etyką. Dzięki kontynuacji zajęć językowych opanujesz język obcy na poziomie B2+ według ESOKJ, poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku bezpieczeństwo i prawo?
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Dodatkowo do wyboru – blok pedagogiczny (przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych).
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując biologię na studiach II stopnia, nabędziesz wiedzę biologiczną z zakresu wybranej ścieżki kształcenia. Istnieje również możliwość jednoczesnego uzyskania uprawnień pedagogicznych.
Biologia molekularna
Pozwala na poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnej biologii molekularnej na przykład zgłębiając:
Podstawową grupę zajęć stanowią praktyczne zajęcia laboratoryjne, podczas których wykorzystywane są techniki molekularne. Obejmują one przedmioty obowiązkowe i fakultatywne z elementami nanotechnologii. Zajęcia laboratoryjne przygotują Cię do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych, diagnostycznych i przemysłowych.
Monitoring środowiska
Ta ścieżka kształcenia pozwoli Ci na poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie związków środowiska abiotycznego z przyrodą ożywioną. Jest ona realizowana w ramach takich przedmiotów jak:
Będziesz uczestniczył w specjalistycznych zajęciach terenowych. Przygotujesz się do podejmowania pracy w terenie i w laboratorium.
Mikrobiologia z biotechnologią
Ścieżka kształcenia mikrobiologia z biotechnologią umożliwi Ci poznanie i interpretowanie procesów biologicznych i biotechnologicznych zachodzących przy współudziale mikroorganizmów. Dzięki niej będziesz przygotowany do posługiwania się aparaturą diagnostyczną i badawczą. Nabędziesz umiejętności pracy z materiałem biologicznym w laboratoriach diagnostycznych służby zdrowia (na stanowiskach innych niż diagnosta laboratoryjny w rozumieniu ustawy o diagnostyce laboratoryjnej). Będziesz przygotowany do pracy w placówkach weterynaryjnych, ochrony przyrody i środowiska. Nabędziesz umiejętności pracy w laboratoriach badawczych przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.
Blok pedagogiczny – przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Nabędziesz kompetencje zawodowe do pracy jako nauczyciel biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Osiągniesz je uczestnicząc w zajęciach z:
Opanujesz umiejętności projektowania i realizowania pracy dydaktycznej w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Nauczysz się monitorowania i oceniania osiągnięć uczniów z biologii. Zajęcia te są ściśle powiązane z praktyką zawodową w szkole. W trakcie praktyk będziesz wykorzystywał nabytą wiedzę i kompetencje. Podczas studiów zdobędziesz umiejętności popularyzowania wiedzy biologicznej i przekazywania jej w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów. Przygotujesz się do pracy w placówkach edukacji formalnej i nieformalnej. Nabyte w toku studiów kompetencje zawodowe i społeczne zwiększą Twoją konkurencyjność na rynku pracy. Ułatwią Ci odnalezienie się w różnych sytuacjach w pracy zawodowej.
Gdzie możesz pracować po kierunku biologia?
Absolwenci biologii pracują między innymi w:
Gdzie możesz pracować posiadając uprawnienia pedagogiczne?
Absolwenci biologii, którzy ukończyli blok przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela mogą pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując biotechnologię na studiach II stopnia, nabędziesz rozszerzoną, w stosunku do studiów pierwszego stopnia, wiedzę z zakresu biotechnologii ogólnej. Poznasz wybrane treści z zaawansowanej wiedzy szczegółowej z biotechnologii środowiska, biotechnologii biomedycznej i biotechnologii molekularnej. Nauczysz się wykorzystywać różnorodne metody laboratoryjne i biotechnologiczne, co pozwoli Ci na sprawne poruszanie się w obszarze współczesnej biotechnologii i biologii eksperymentalnej.
Podstawową grupę zajęć stanowią praktyczne zajęcia laboratoryjne, dzięki którym zapoznasz się z różnymi metodami, w tym molekularnymi i będziesz przygotowany do posługiwania się nowoczesną aparaturą badawczą. Obejmują one przedmioty obowiązkowe, takie jak np. organizmy modelowe i transgeniczne, genetyka molekularna, metabolomika, inżynieria genetyczna czy bioinformatyka. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzysz uczestnicząc w takich przedmiotach fakultatywnych jak:
Nabyte w toku studiów kompetencje zawodowe i społeczne zwiększą Twoją konkurencyjność na rynku pracy. Ułatwią Ci odnalezienie się w pracy zawodowej w różnych dziedzinach gospodarki, które korzystają z procesów biotechnologicznych lub wykorzystują produkty tych procesów.
Gdzie możesz pracować po kierunku biotechnologia?
Absolwenci biotechnologii pracują między innymi w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia II stopnia na kierunku chemia umożliwią Ci zdobycie szerokiej wiedzy chemicznej na temat najnowszych metod oceny jakości produktów, analizy właściwości fizykochemicznych z uwzględnieniem parametrów zalecanych przez instytucje międzynarodowe. Podczas studiów poznasz zasady pracy w laboratorium. Zdobędziesz ugruntowaną wiedzę ze wszystkich dziedzin chemii i wiedzę specjalistyczną z wybranego przez siebie obszaru. Zdobędziesz umiejętności rozwiązywania problemów naukowych. Dodatkowo będziesz mógł wybrać moduł dydaktyczny, w ramach którego zdobędziesz przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela.
Gdzie możesz pracować po kierunku chemia?
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Program studiów łączy laboratoryjną analizę materiałów dowodowych z wiedzą z zakresu toksykologii, kryminologii, prawa karnego i dowodowego. Nauczysz się między innymi jak analizować materiały dowodowe na obecność substancji narkotycznych i leków. Będziesz badał materiał biologiczny zebrany na miejscu przestępstwa. Będziesz współpracował ze specjalistami kryminalistyki i medycyny sądowej. Będziesz wykonywał analizy kryminalistyczne. Zajęcia z praktykami pozwolą Ci uzyskać wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej fizykochemii kryminalistycznej, toksykologii oraz ujęć polskiego prawa dowodowego.
Gdzie możesz pracować po kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa?
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Moduły specjalizacyjne do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Podczas studiów dyplomacja publiczna i promocja regionu zdobędziesz wiedzę na temat kultury i historii Polski oraz specyfiki regionu Podlasia, służącą ich promowaniu na zewnątrz. Nabędziesz umiejętności umożliwiające sprawne komunikowanie się i prowadzenie działań marketingowych. Studia na kierunku dyplomacja publiczna i promocja regionu przygotowują absolwentów gotowych do podjęcia pracy w instytucjach samorządowych, pozarządowych i państwowych, zwłaszcza regionalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych zajmujących się współpracą ponadregionalną i międzynarodową, promocją, organizacją turystyki, a także kulturą i edukacją. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte na studiach mogą być wykorzystane również w pracy w mediach, czy ośrodkach eksperckich.
Gdzie możesz pracować po kierunku dyplomacja publiczna i promocja regionu?
Dzięki uzyskaniu rozległej wiedzy z zakresu historii, kultury, religii, polityki i gospodarki, nabyciu umiejętności analitycznych, pozyskaniu kompetencji społęcznych w zakresie pracy w środowisku wielokulturowym oraz znajomości języków obcych (absolwenci dyplomacji publicznej I i II stopnia będą specjalistami cenionymi na rynku pracy.
Wśród potencjalnych pracodawców można wymienić: administrację krajową i samorządową; organizacje pozarządowe; biura i organizacje turystyczne; instytucje kultury, placówki badawcze, think tanki, media oraz organizacje i instytucje międzynarodowe.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując ekonomię zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki. Nauczysz się analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Przygotujesz się do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami i innymi. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej. Nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą Ci wykształcić postawę przedsiębiorczą. Pomoże Ci to w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Jako absolwent ekonomii będziesz doskonale przygotowany do podjęcia wyzwań współczesnego rynku pracy. Zdobędziesz praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.
Gdzie możesz pracować po kierunku ekonomia?
Możesz założyć i prowadzić własną firmę już podczas studiów!
Po ukończeniu ekonomii możesz pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując ekonomię na studiach magisterskich zdobędziesz pogłębioną wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Po ukończeniu studiów będziesz potrafił wykorzystywać zaawansowane metody analityczne do badania zjawisk i procesów gospodarczych oraz modelowania ich przebiegu w skali mikro- i makroekonomicznej, a także identyfikować problemy ekonomiczne i rozwiązywać je pracując indywidualnie lub w zespole. Poznasz podstawowe narzędzia prowadzenia analizy funkcjonowania przedsiębiorstw oraz nauczysz się stosować je w praktyce. Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach o różnej wielkości i formie prawnej oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Gdzie możesz pracować po kierunku ekonomia?
Po ukończeniu ekonomii możesz prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować w przedsiębiorstwach o różnej wielkości i formie prawnej.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Możesz uczęszczać na zajęcia proponowane w następujących blokach zajęć fakultatywnych:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Ukończenie filologii polskiej zapewni Ci zdobycie pogłębionej wiedzy ogólnohumanistycznej i polonistycznej z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, a także przygotowanie specjalistyczne z zakresu wybranego przez Ciebie obszaru, analizowanego podczas zajęć fakultatywnych. Dzięki kształceniu się pod kierunkiem świetnych naukowców i doświadczonych dydaktyków rozwiniesz swoje kompetencje komunikacyjne połączone z umiejętnością analizy zjawisk społecznych, zwłaszcza w odniesieniu do komunikacji masowej. Będziesz miał także możliwość doskonalić znajomość wybranego języka obcego.
Gdzie możesz pracować po kierunku filologia polska?
Będziesz przygotowany do pracy wszędzie tam, gdzie potrzebne są umiejętności tworzenia i redagowania tekstu, otwartość na współpracę, wszechstronność i dar przekonywania. Absolwentów filologii polskiej możesz spotkać w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Będziesz mógł wybrać zajęcia z następujących bloków tematycznych:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Podczas studiów zdobędziesz po pierwsze wiedzę historyczno- i teoretycznoliteracką oraz lingwistyczną, zgodną z aktualnym stanem badań naukowych. Po drugie nabędziesz umiejętności w zakresie tradycyjnych, sprawdzonych, jak też innowacyjnych metod efektywnego przekazywania tej wiedzy i różnych kompetencji uczniom o zróżnicowanych możliwościach i potrzebach edukacyjnych. Dzięki zajęciom z zakresu pedagogiki i psychologii będziesz poprawnie diagnozować i rozwiązywać problemy natury wychowawczej, komunikacyjnej oraz etycznej. Poprawisz też swoje kompetencje z zakresu korzystania z nowych technologii. Nasza kadra badawczo-dydaktyczna to doświadczeni wykładowcy, wciąż podnoszący swoje kwalifikacje.
Gdzie możesz pracować po kierunku filologia polska nauczycielska?
Studia przygotują Cię przede wszystkim do pracy w zawodzie nauczyciela, w szkołach różnego typu. Odnajdziesz się również wszędzie tam, gdzie potrzebne są umiejętności redagowania tekstu, pracy w zespole, umiejętność przekazywania wiedzy, wszechstronność i dar przekonywania.
Absolwentów filologii polskiej przygotowującej do zawodu nauczyciela można spotkać głównie w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Możesz wybrać następujące moduły specjalizacyjne w ramach tego kierunku studiów:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Poza pogłębieniem praktycznych umiejętności językowych zgodnie z wybranym modułem specjalizacyjnym (poziom C2) zapewnimy Ci rzetelną wiedzę z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, jak również odpowiednie przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne, kompetencje z zakresu nowoczesnej dydaktyki, emisji głosu, technologii informacyjnej czy ochrony własności intelektualnej. Studia pod kierunkiem świetnych naukowców i doświadczonych dydaktyków pozwolą Ci także zdobyć kwalifikacje do prowadzenia badań w wybranej dyscyplinie oraz udoskonalić swoje umiejętności w sferze rozwiązywania problemów zawodowych i koordynowania pracy zespołowej.
Gdzie możesz pracować po kierunku filologia obca nauczycielska?
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego lub nauczyciela języka rosyjskiego w różnych typach szkół oraz gruntowną wiedzę z zakresu językoznawstwa, językoznawstwa stosowanego, literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. Będziesz przygotowany do pracy wszędzie tam, gdzie potrzebne są kompetencje językowe na wysokim poziomie, umiejętność tworzenia i przetwarzania tekstów obcojęzycznych, otwartość na współpracę i dar przekonywania.
Absolwentów filologii obcej nauczycielskiej można spotkać przede wszystkim w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Możesz wybrać następujące moduły specjalizacyjne w ramach tego kierunku studiów:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Poza pogłębieniem praktycznych umiejętności językowych zgodnie z wybranym modułem specjalizacyjnym oraz poszerzeniem kompetencji tłumaczeniowych zapewnimy Ci rzetelną wiedzę z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa. Studia pod kierunkiem znakomitej, wciąż podnoszącej swoje kwalifikacje kadry naukowo-dydaktycznej pozwolą Ci także zdobyć kompetencje do prowadzenia badań w wybranej dyscyplinie. Będziesz również mógł doskonalić umiejętności w sferze rozwiązywania problemów zawodowych, przetwarzania oraz przekazywania informacji i koordynowania pracy zespołowej.
Gdzie możesz pracować po kierunku filologia?
Zdobędziesz umiejętności i kompetencje pożądane na rynku pracy. Będziesz przygotowany do pracy wszędzie tam, gdzie potrzebne są kompetencje językowe na wysokim poziomie, a także umiejętność tworzenia i redagowania tekstów obcojęzycznych, otwartość na współpracę, wszechstronność i dar przekonywania. Absolwentów filologii można spotkać w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Po ukończeniu studiów filozoficznych będziesz mógł pracować wszędzie tam, gdzie liczą się kwalifikacje intelektualne i komunikacyjne, a nie tylko wąska wiedza specjalistyczna. Po kierunku filozofia będziesz posiadał pogłębioną wiedzę w zakresie współczesnej problematyki moralnej i filozoficzno-społecznej. Pozwoli Ci to identyfikować kluczowe problemy społeczne. Będziesz dokonywać ich nieszablonowej i krytycznej analizy, wykorzystując do tego celu wiedzę naukową pozyskaną za pomocą współczesnych technologii. Tym co wyróżnia absolwentów filozofii jest sprawność retoryczna i argumentacyjna, a także umiejętność redagowania tekstów naukowych i tłumaczenia tekstów z języka obcego.
Gdzie możesz pracować po kierunku filozofia?
Po ukończeniu kierunku filozofia możesz pracować między innymi jako:
Poza tym filozof zawsze może zdecydować, że stanie się kimś niezwykłym.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się na studiach?
Fizyka doświadczalna, fizyka teoretyczna
Na tych ścieżkach kształcenia poznasz procesy zachodzące w przyrodzie i prawa rządzące funkcjonowaniem świata we wszystkich skalach od cząstek elementarnych do galaktyk. Przygotujesz się do pracy w krajowych i międzynarodowych ośrodkach badawczych i laboratoriach przemysłowych. Będziesz mógł pełnić rolę kompetentnego partnera kadry badawczej lub technicznej oraz pełnić rolę doradcy w zakresie rozwiązań wykorzystujących osiągnięcia współczesnej fizyki.
Fizyka medyczna
Jest to interdyscyplinarna ścieżka kształcenia, będąca kontynuacją studiów I-stopnia. Na tym etapie, dzięki obszernej tematyce prac dyplomowych, studenci mają możliwość kształcenia się w zakresie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego, zastosowania fizyki w neurologii, neurochirurgii, okulistyce, fizjologii słuchu, medycynie nuklearnej i radioterapii oraz w gwałtownie rosnącym obszarze biomedycznych aplikacji nanocząstek. Ukończenie studiów drugiego stopnia umożliwia podjęcie 3-letniej specjalizacji w ośrodku zewnętrznym, która (podobnie jak na kierunkach lekarskich) kończy się egzaminem państwowym i nadaniem tytułu specjalisty w dziedzinie fizyki medycznej. Nie jest to jednak jedyna możliwa ścieżka rozwoju. Dzięki praktykom w różnych ośrodkach w Polsce, Europie i USA, nasi studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę i mogą sami decydować o kierunku rozwoju kariery. Najzdolniejsi mogą podjąć studia doktoranckie w wybranej przez siebie tematyce.
Gdzie możesz pracować po kierunku fizyka?
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia drugiego stopnia czyli magisterskie, pogłębiają wiedzę i umiejętności zdobyte w ramach studiów licencjackich z historii w zakresie wybranych epok. Służą rozwijaniu umiejętności warsztatowych i poszerzaniu horyzontów poznawczych, wdrażają do podejścia interdyscyplinarnego i przygotowują do studiów doktoranckich.
W zależności od wybranej ścieżki studenci realizują dwa lub jeden z proponowanych modułów specjalizacyjnych.
W ramach modułu HISTORIA CYFROWA:
- poznają nowoczesne narzędzia badania historii i jej popularyzowania w przestrzeni wirtualnej;
- rozwijają umiejętności komputerowej analizy tekstu, korzystania z cyfrowych zasobów danych historycznych, systemu informacji geograficznej;
- poznają możliwości prezentacji treści historycznych przy wykorzystaniu multimediów;
- w ramach zajęć terenowych odwiedzają najciekawsze placówki wykorzystujące w swej pracy narzędzia historii cyfrowej.
W ramach modułu HISTORIA WOJSKOWA:
- poszerzają wiedzę z zakresu historii sztuki wojennej i konfliktów zbrojnych;
- doskonalą posługiwanie się terminologią historyczno-wojskową;
- przygotowują do badań naukowych z zakresu historii wojskowej;
- w ramach zajęć terenowych doskonalą umiejętności wykorzystywania w badaniach naukowych materialnych pozostałości konfliktów zbrojnych.
W ramach modułu KULTURA I SPOŁECZEŃSTWO:
- uczą się postrzegania przeszłości w aspekcie szeroko rozumianej kultury;
- poznają wybrane aspekty historii życia społecznego, m.in. rodziny, gospodarstwa domowego, prawa prywatnego;
- zdobywają wiedzę z zakresu antropologii kulturowej;
- analizują wpływ klimatu na rozwój społeczeństw.
W ramach modułu HISTORIA KOBIET:
- przygotowują się do badania historii kobiet i jej popularyzacji;
- poznają biografie kobiet wybitnych;
- analizują rolę kobiet w dotychczasowej kulturze, sztuce, nauce;
- zdobywają wiedzę z zakresu ewolucji praw kobiet.
Oferujemy również bogaty wachlarz przedmiotów monograficznych do wyboru (m.in. historia sztuki, historia pieniądza, historia sportu, historia dyplomacji, historia kultury materialnej, historia religii, geografia historyczna, historia geopolityki, pamięć i polityka).
Dla studentów niebędących absolwentami studiów historycznych I stopnia prowadzimy zajęcia z przedmiotów uzupełniających z zakresu warsztatu historyka.
Gdzie możesz pracować po kierunku historia?
Absolwent kierunku historia może podjąć pracę w placówkach badawczych i muzealnych, mediach, instytucjach samorządowych lub administracyjnych, Wojsku Polskim, w branży turystycznej, służbach konserwatorskich oraz we wszystkich typach szkół (w przypadku absolwentów ścieżki nauczycielskiej).
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia umożliwiają zdobycie uporządkowanej i pogłębionej wiedzy na temat zaawansowanych technik informatycznych m.in. w zakresie programowania, tworzenia i analizy algorytmów, struktur i baz danych oraz bezpieczeństwa danych cyfrowych i systemów sieciowych. Dzięki zdobytemu wykształceniu absolwenci są przygotowani do kreatywnego zastosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych w różnych dziedzinach.
Gdzie możesz pracować po kierunku informatyka?
Absolwent informatyki może pracować jako:
Jest przygotowany do pracy w instytucjach o różnym profilu działalności wykorzystujących nowoczesne rozwiązania informatyczne.
Może znaleźć zatrudnienie:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Kognitywistyka i komunikacja II stopnia to studia interdyscyplinarne, które mają za zadanie dostarczyć poszerzonej i pogłębionej wiedzy na temat natury poznania i komunikacji w systemach sztucznych i naturalnych oraz umiejętności projektowania rozwiązań wykorzystujących wiedzę w tym zakresie.
Studia kognitywistyka i komunikacja II stopnia będą prowadzone w duchu tzw. praktyki opartej na badaniach (research-based practice), łączącej ze sobą elementy teoretyczne, metodologiczne i projektowe. Koncepcja kształcenia obejmuje trzy komponenty. W ramach części teoretycznej studia mają zapoznać studentów z najnowszymi wynikami badań w zakresie nauk o poznaniu (cognitive science). W ramach części badawczej studia mają dostarczyć umiejętności w zakresie metodologii badań jakościowych i ilościowych. W ramach części kreatywnej studia mają na celu dostarczenie umiejętności w zakresie poszukiwania rozwiązań kreatywnych. Studia prowadzone są w oparciu o innowacyjne metody dydaktyczne, takie jak uczenie metodą projektową i design thinking. Na tle innych kierunków kognitywistycznych prowadzonych w Polsce wyróżnia je integracja elementów psychologicznych, filozoficznych i projektowych.
Celem kształcenia jest przekazanie absolwentom umiejętności krytycznej analizy badań naukowych i komunikacji w zespołach multi- i interdyscyplinarnych. Absolwenci potrafią projektować badania, myśleć kreatywnie i wieloaspektowo (łączyć różne dziedziny wiedzy). Mogą projektować miejsca pracy sprzyjające kreatywnym rozwiązaniom. Absolwenci kognitywistyki i komunikacji drugiego stopnia wyróżniają się na rynku pracy znajomością najnowszych wyników badań z zakresu psychologii poznawczej i neuronauki. Potrafią wykorzystać narzędzia metodologiczne do badania potrzeb i efektów prac projektowych. Potrafią koordynować prace projektowe łącząc kompetencje z różnych środowisk.
Gdzie możesz pracować po kierunku kognitywistyka i komunikacja?
Absolwenci mogą pracować w działach kreatywnych oraz rozwojowo-badawczych na wczesnych i późnych etapach prac badawczo-rozwojowych. Absolwenci mogą kontynuować swoją edukację na studiach doktoranckich i podyplomowych na kierunkach związanych z psychologią, zarządzeniem, socjologią, filozofią.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku kryminalistyka pozwolą Ci zdobyć wiedzę o współczesnych uwarunkowaniach walki z przestępczością obejmującą wszystkie działy nowoczesnego ujęcia kryminalistyki, czyli techniki, taktyki oraz strategii. Będziesz teoretycznie przygotowany do prowadzenia kryminalistycznych czynności rozpoznawczych, operacyjnych, dowodowych, analitycznych i profilaktycznych z wykorzystaniem wiedzy o najnowszych osiągnięciach naukowych. Zostanie to uzupełnione o wiedzę z obszaru prawa, biologii, chemii i kryminologii. Nabędziesz także umiejętności pozwalające na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy poprzez rozwiązywanie zaawansowanych problemów kryminalistycznych, począwszy od rozpoznania przestępczości, wykrywania przestępstw, ujawniania ich sprawców, przez udowadnianie im winy po przeciwdziałanie przestępstwom. W szczególności nabędziesz umiejętności związane z pracą w laboratoriach kryminalistycznych – biologicznych i chemicznych.
Gdzie możesz pracować po kierunku kryminalistyka?
Po ukończeniu kryminalistyki będziecie mogli pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na wszechstronnym kierunku, jakim jest kryminologia, pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia. Rozwiniesz wiedzę z zakresu patologii społecznych, przestępczości jako zjawiska społecznego, sprawcy i ofiary przestępstwa czy też mechanizmów kontroli społecznej. Pogłębisz umiejętności analizowania i rozstrzygania złożonych, nietypowych problemów oraz dokonywania oceny, krytycznej analizy, syntezy, interpretacji oraz prezentacji danych ilościowych i jakościowych. Nauczysz się przystosować istniejące lub opracować nowe metody i narzędzia związane ze statystyką przestępczości. Dzięki kontynuacji zajęć językowych opanujesz język obcy na poziomie B2+ ESOKJ i poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku kryminologia?
Po ukończeniu kryminologii będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
KOMUNIKOWANIE W MEDIACH CYFROWYCH
Specjalizacja – mając charakter uniwersytecki – daje studentkom i studentom wiedzę, kompetencje i umiejętności, dzięki którym będą oni w stanie znaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Absolwenci są przygotowywani do pracy przede wszystkim w instytucjach reprezentujących przemysł kreatywny – w redakcjach portali internetowych, agencjach marketingowych, agencjach reklamowych i PR, w działach promocji instytucji kultury, a także w działach promocji rożnego rodzaju podmiotów biznesowych.
FILMOZNAWSTWO
Absolwentka/absolwent specjalizacji powinien znać i rozumieć specyfikę współczesnej kultury audiowizualnej, w zakres której wchodzi film oraz nowoczesne media i technologie cyfrowe. Celem kształcenia na specjalizacji filmoznawstwo jest wyedukowanie przyszłych krytyków filmowych, dziennikarzy filmowych i telewizyjnych zajmujących się problematyką filmową, a także nauczycieli specjalizujących się w problematyce filmowej i absolwent/absolwentka po ukończeniu studiów będzie świadomy znaczenia nowych mediów w kulturze i ich wpływu na rzeczywistość społeczną, będzie również potrafił tę wiedzę wykorzystać w rozważaniach analitycznych i działaniu praktycznym.
KULTURA I NATURA PODLASIA
Absolwentka/absolwent specjalizacji powinien znać i rozumieć specyfikę współczesnej kultury regionalnej jak i jej historycznych i przyrodniczych uwarunkowań Celem kształcenia na specjalizacji jest wyedukowanie przyszłych animatorów kultury wyspecjalizowanych w kulturze regionu Podlasia w obszarach kultury i natury. Absolwent/absolwentka po ukończeniu studiów będzie świadomy znaczenia kultury lokalnej i jej uwarunkowań przyrodniczych, będzie potrafił zaplanować i realizować projekty animacyjne w środowisku społeczności lokalnej przy wykorzystaniu walorów przyrodniczych, dziedzictwa kulturowego i potencjału kulturowego danego obszaru.
Czym możesz się zajmować po danych studiach
Absolwent specjalizacji Komunikowanie w mediach cyfrowych dzięki wiedzy uzyskanej w trakcie studiów, będzie predestynowany do pracy w instytucjach związanych ze sferą biznesu, a także z instytucjach zarządzających dorobkiem kultury – w placówkach kulturalnych czy w odpowiednich działach zajmujących się kulturą organów administracji rządowej i samorządowej.
Absolwent specjalności Kultura i natura Podlasia jest przygotowany do pracy w różnych instytucjach kultury i edukacji w roli animatora, edukatora i eksperta od kultury regionu i przyrodniczych uwarunkowań Podlasia . Absolwent specjalizacji Kultura i natura Podlasia zostaje przygotowany do zawodowego zajmowania się animacją kultury w instytucjach takich jak domy kultury, galerie, muzea, fundacje i stowarzyszenia, pozwalające na uprawianie zawodu animatora kultury i specjalisty od kultury Podlasia i jej przyrodniczych uwarunkowań.
Po ukończeniu kształcenia na specjalizacji Filmoznawstwo absolwent będzie posiadał pogłębioną wiedzę z zakresu historii filmu polskiego i powszechnego, jego teorii i analizy. Wyposażony zostanie również w podstawy warsztatu krytyka filmowego, a także przyswoi rozległe i uporządkowane wiadomości na temat związków filmu z innymi mediami oraz innymi dziedzinami sztuki. Oprócz wiedzy teoretycznej, student zdobędzie umiejętności praktyczne, dzięki uczestnictwu w warsztatach i projekcjach filmowych.
Gdzie możesz pracować po kierunku kulturoznawstwo?
Po ukończeniu ścieżki kształcenia komunikowanie w mediach cyfrowych będziesz mógł ubiegać się o pracę w:
Po ukończeniu ścieżki kształcenia krytyka sztuki będziesz mógł podjąć pracę zawodową:
Po ukończeniu kształcenia na filmoznawstwie będziesz posiadał pogłębioną wiedzę z zakresu historii filmu polskiego i powszechnego oraz jego teorii i analizy. Wyposażony zostaniesz w podstawy warsztatu krytyka filmowego. Przyswoisz rozległe i uporządkowane wiadomości na temat związków filmu z innymi mediami oraz innymi dziedzinami sztuki. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz umiejętności praktyczne, dzięki uczestnictwu w warsztatach i projekcjach filmowych.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku matematyka dostarczą Ci ogólnej wiedzy matematycznej i ukształtują Twoje umiejętności umożliwiające samodzielne doskonalenie się w zakresie matematyki i jej zastosowań. Studia umożliwią Ci także osiąganie kwalifikacji do zajmowania stanowisk, na których zdobyta wiedza, umiejętności i gotowość do samokształcenia się są istotnym walorem na rynku pracy. Zdobędziesz umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia, co pozwoli Ci na niestandardowe podejście do rozwiązywania różnych praktycznych i teoretycznych problemów.
Gdzie możesz pracować po kierunku matematyka?
Po ukończeniu studiów matematycznych drugiego stopnia ze ścieżką kształcenia matematyka teoretyczna będziesz miał odpowiednio ugruntowaną wiedzę i umiejętności determinujące Cię do podjęcia kariery naukowej w zakresie dowolnego z działów matematyki teoretycznej oraz najszerzej rozumianych zastosowań matematyki z ekonomią, ekonometrią i informatyką teoretyczną włącznie. Studia drugiego stopnia ze ścieżką kształcenia matematyka finansowa oprócz zdobycia pogłębionych umiejętności i wiedzy ściśle matematycznej, nauczą Cię dodatkowo zastosować te umiejętności do zagadnień związanych z problemami finansowymi od bankowości poprzez ubezpieczenia aż do zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach. Będziesz potrafił poprawnie postawić problem, uogólnić go, a następnie rozwiązać, wykazać poprawność tego rozwiązania i w przystępny sposób uzasadnić to współpracownikom, którzy nie są matematykami. Podczas studiów drugiego stopnia masz również możliwość zdobycia kwalifikacji pedagogiczno-psychologicznych oraz uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela matematyki. Po ukończeniu obu ścieżek kształcenia możesz uzyskać uprawnienia państwowe w zakresie takich zawodów jak: aktuariusz, broker ubezpieczeniowy i doradca podatkowy.
studia II stopnia (2-letnie stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się na studiach?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. współczesnych problemów opiekuńczo-wychowawczych, zagrożeń środowisk wychowawczych, profilaktyki problemów społecznych. Pogłębisz umiejętności diagnozowania środowisk wychowawczych, identyfikowania zagrożeń tkwiących w świecie społecznym wychowanka, projektowania i realizowania autorskich programów opiekuńczowychowawczych (profilaktycznych, korekcyjnych, stymulujących rozwój), udoskonalisz umiejętności pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodziną. Rozwiniesz kompetencje społeczne, zdolności doradcze i mediacyjne. Będziesz przygotowany do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach, placówkach i instytucjach realizujących działania opiekuńczo-wychowawcze.
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
Zdobyte kwalifikacje umożliwiają Ci podjęcie pracy w instytucjach wsparcia dziennego (np. świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne), w instytucjach interwencyjnych (np. pogotowie opiekuńcze), w instytucjonalnych formach opieki zastępczej nad dzieckiem (np. wielofunkcyjne placówki opiekuńczo-wychowawcze), w instytucjach wychowania pozaszkolnego, w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, poradniach rodzinnych, w żłobkach oraz placówkach oświatowych (jako pedagodzy szkolni).
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii, socjologii, a także nauk prawnych. Pogłębisz wiedzę dającą możliwość lepszego poznania istoty ludzkiej i procesów społecznych, zrozumienia relacji człowiek-środowisko społeczne oraz procesów zachodzących w organizmie jednostki gwarantujących jej dobre funkcjonowanie na płaszczyźnie biologicznej, psychicznej i społecznej. Dodatkowo nabędziesz wiedzę o mechanizmach tworzących system podziału i działalności służb społecznych oraz ich formalno-prawnego instrumentarium. Wyposażony zostaniesz w wiedzę i umiejętności z zakresu: mediacji i negocjacji, interwencji kryzysowej, metod wspierania rodziny, prorodzinnych form opieki, diagnozy środowiska rodzinnego i superwizji w pracy socjalnej. Nabędziesz umiejętności z zakresu pomagania rodzinie przeżywającej trudności w opiekowaniu się i wychowywaniu dzieci, w sprawowaniu opieki nad osobą chorą, niepełnosprawną (w tym osobą starszą). Zdobędziesz także wiedzę na temat zasad organizowania pomocy społecznej ze szczególnym uwzględnieniem animacji społeczności lokalnych funkcjonujących w zróżnicowanych strukturach kulturowych, społecznych, ekonomicznych i politycznych. Po ukończeniu studiów będziesz posiadać kompetencje, które są nieodzowne, aby skutecznie realizować zadania stawiane przed pracownikiem socjalnym, w szczególności: dokonywania diagnozy sytuacji i zjawisk będących przyczyną trudnego położenia jednostek, grup i społeczności lokalnych, praktycznego stosowania metod, technik i środków interwencji socjalnej oraz ewaluacji podejmowanych działań służących rozwiązywaniu problemów społecznych, przywracania lub podtrzymywania właściwych interakcji pomiędzy jednostkami i społeczeństwem (doskonalenia funkcjonowania społecznego), pobudzania samozaradności indywidualnej osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, kierowania służbami społecznymi, projektowania społecznego, inspirowania zmian społecznych, inicjowania nowych form pomocy osobom i rodzinom, powoływania instytucji świadczących pomoc, zwłaszcza w najbliższym środowisku lokalnym.
Gdzie możesz pracować po kierunku praca socjalna?
Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje pracownika socjalnego, umożliwiają podjęcie pracy m.in.: w powiatowych centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej, z rodzinami zastępczymi, w placówkach opiekuńczowychowawczych, domach pomocy społecznej dla osób starszych, z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną, fizyczną, w jednostkach organizacyjnych ds. zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, ośrodkach wsparcia, organizacjach pozarządowych zajmujących się diagnozowaniem i przeciwdziałaniem w/w problemom oraz regionalnych ośrodkach polityki społecznej.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Ważnym atutem studiów na kierunku socjologia jest szeroki zakres przedmiotów, który umożliwia rozwijanie wielu różnych zainteresowań. Program studiów nakierowany jest na zgłębianie wiedzy specjalistycznej oraz umiejętności realizacji badań opinii i badań marketingowych. W trakcie studiów będziesz ćwiczył tzw. umiejętności miękkie, takie jak pogłębianie samodzielności i refleksyjności, komunikatywności, autoprezentacji, umiejętności zarządzania zespołem. Rozwiniesz wiedzę interdyscyplinarną w zakresie nauk społecznych. Jeżeli będziesz chciał dalej się rozwijać to dostaniesz solidną podstawę przygotowującą do kształcenia w szkole doktorskiej. Studenci socjologii II stopnia mają możliwość wyboru jednej z czterech ścieżek kształcenia. Dzięki wybranej ścieżce pogłębiają praktyczne przygotowanie do podjęcia przyszłej pracy zawodowej.
Coaching z elementami psychologii społecznej
W ramach programu zgodnego z wytycznymi International Coach Federation (IFC) podczas warsztatów prowadzonych przez coachów i nauczycieli akademickich kształcimy przyszłych coachów do samodzielnej pracy w obszarach usług nastawionych na rozwój i wspieranie kariery. Po studiach absolwenci mają otwartą ścieżkę do międzynarodowej akredytacji International Coach Federation na poziomie ACC.
Badanie opinii i zachowań rynkowych
Pod okiem kadry akademickiej, która posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również współpracuje z największymi polskimi instytutami badawczymi, kształcimy przyszłych badaczy i analityków społecznych. Otrzymasz tu pełne przygotowanie do samodzielnego projektowania badań i analizy danych.
Nowe praktyki kulturowe
Nabędziesz wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do pracy w szeroko rozumianym sektorze kultury:
Zdobędziesz także kompetencje przydatne w działalności animacyjnej, projektowej, edukacyjnej i innej. Możesz pracować wszędzie tam, gdzie wymaga się stosowania kreatywnych rozwiązań w celach diagnostycznych i rozwojowych.
Komunikacja i socjologia kognitywna
Studenci nabywają wiedzę i praktyczne umiejętności związane z różnymi sferami komunikacji medialnej, marketingowej, społecznej. Będziesz przygotowany do pracy w:
Zajęcia pozwalą Ci zrozumieć powiązanie nauk społecznych i nauk o poznaniu. Nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w pracy zawodowej np. w neuromarketingu.
Gdzie możesz pracować po kierunku socjologia?
Nasi absolwenci chętnie podkreślają, że elastyczność i kompetencje miękkie pozwalają odnaleźć się w różnych miejscach pracy i skutecznie łączyć wiedzę zdobytą na studiach z własnymi pasjami (czy są to gry komputerowe, oglądanie filmów czy gotowanie). Po ukończeniu socjologii możesz pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Stosunki międzynarodowe to nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek studiów ukazujących dynamikę współczesnego świata. To oferta adresowana do osób interesujących się bieżącymi wydarzeniami na arenie międzynarodowej, pragnących poznawać stosunki międzynarodowe przez pryzmat przemian politycznych, cywilizacyjnych, religijnych, społecznych i ekonomicznych.
Podczas studiów nauczysz się:
Dzięki bogatej ofercie lektoratów poszerzysz swoje kompetencje językowe w zakresie dwóch języków obcych (z możliwością przygotowania się do egzaminu TELC z języka angielskiego).
Gdzie możesz pracować po kierunku stosunki międzynarodowe?
Program studiów skonstruowano tak, aby wchodzący na rynek pracy absolwent był wyposażony w specjalistyczną wiedzę, szerokie kompetencje społeczne oraz innowacyjne umiejętności umożliwiające budowanie ścieżki kariery w instytucjach publicznych, służbach mundurowych, dyplomacji, biznesie, ośrodkach eksperckich i think tankach, mediach, organizacjach międzynarodowych i pozarządowych.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne)
Moduły specjalizacyjne do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Kierunek studia wschodnie II stopnia to jedyna tego typu oferta dydaktyczna w Białymstoku. Program kształcenia jest interdyscyplinarny i obejmuje przedmioty historyczne, politologiczne, kulturoznawcze, językowe. Podczas studiów wykładowcy przedstawią Ci zagadnienia związane z historią, a także problematyką transformacji gospodarczej, społeczno- ustrojowej i kulturowej państw obszaru poradzieckiego (m.in. Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Litwy) oraz Dalekiego Wschodu (m.in. Chin, Japonii, Korei). W programie kształcenia uwzględniono także przedmioty poświęcone geopolityce i geostrategii państw euroazjatyckich, tematyce zmian w architekturze bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego Europy Środkowo- Wschodniej i Azji oraz lokalnym konsekwencjom procesów globalnych (ze szczególnym uwzględnieniem procesów migracji i uchodźstwa). W procesie kształcenia zaplanowano również podnoszenie kompetencji społecznych i komunikacyjnych studentów (m.in. z zakresu komunikacji międzykulturowej, negocjacji i mediacji w warunkach wielokulturowości) do poziomu umożliwiającego zastosowanie tych umiejętności w pracy zawodowej.
Gdzie możesz pracować po kierunku studia wschodnie?
Dzięki uzyskaniu rozległej wiedzy z zakresu historii, kultury, religii, polityki i gospodarki, nabyciu umiejętności analitycznych, pozyskaniu kompetencji społęcznych w zakresie pracy w środowisku wielokulturowym oraz znajomości języków obcych (angielski, rosyjski, chiński/japoński) absolwenci studiów wschodnich II stopnia będą specjalistami cenionymi na rynku pracy.
Wśród potencjalnych pracodawców można wymienić: administrację krajową i samorządową, w tym ministerstwa zajmujące się stosunkami z krajami regionu (resort spraw zagranicznych w tym służbę zagraniczną); formacje mundurowe (Straż Graniczna, Policja, Wojsko Polskie, Wojska Obrony Terytorialnej); urzędy zajmujące się migrantami i uchodźcami; organizacje pozarządowe, biura handlu zagranicznego, biura i organizacje turystyczne, firmy utrzymujące kontakty handlowe z krajami Wschodu; instytucje kultury, placówki badawcze, think tanki; media oraz organizacje i instytucje międzynarodowe.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Gdzie możesz pracować po kierunku twórcza resocjalizacja z arteterapią?
Absolwenci tego kierunku mogą z powodzeniem podjąć pracę w instytucjach, placówkach: kultury, oświaty, ośrodkach terapeutycznych, instytucjach samorządowych, instytucjach pozarządowych, stowarzyszeniach o charakterze działalności społeczno-kulturalnej, w turystyce i promocji zdrowia, a także w środkach masowego przekazu. Absolwent może uzyskać zatrudnienie także w placówkach socjalizacyjnych i resocjalizacyjnych, placówkach wsparcia dziennego, interwencyjnych, ośrodkach kuratorskich, placówkach dla nieletnich, czy w zakładach karnych.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Ponadto na swoich zajęciach spotkasz:
Gdzie możesz pracować po kierunku zarządzanie?
Jeśli jesteś nastawiony na cele i wyniki wybierz specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwem, a jeśli bliższe są Ci relacje z ludźmi wybierz specjalność Psychologia w Zarządzaniu!
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Uniwersytetu w Białymstoku. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.