Studia niestacjonarne pierwszego stopnia
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku administracja gwarantują Ci zdobycie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych z zakresu prawa, ekonomii, komunikacji, etyki. Podczas studiów zdobędziesz takie umiejętności jak:
Dzięki studiom zdobędziesz wiedzę dotyczącą samodzielnego podejmowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, wykazując się zarówno znajomością prawa i umiejętnością stosowania go w praktyce. Jako absolwent administracji będziesz miał opanowany język obcy na poziomie biegłości B2+ ESOKJ oraz będziesz posługiwał się językiem specjalistycznym z zakresu administracji i prawa.
Gdzie możesz pracować po kierunku administracja?
Po ukończeniu administracji będziesz przygotowany do pracy urzędniczej w:
Będziesz także przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku bezpieczeństwo i prawo zdobędziesz wiedzę o charakterze wszechstronnym z zakresu nauk o bezpieczeństwie, prawie, administracji, socjologii i politologii. Poznasz mechanizmy związane z powstawaniem nowych i rozwojem obecnych zjawisk zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu, wewnętrznemu, gospodarczemu i in. Nauczysz się zarówno interpretowania, analizowania i stosowania prawa, jak też poznasz procedury bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, krajowej oraz lokalnej. Zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje przydatne w prowadzeniu działalności publicznej zgodnie z prawem i etyką. Będziesz uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli nauki, posiadających bogaty dorobek naukowy z zakresu prawa związanego z zagadnieniami bezpieczeństwa. Odbędziesz praktyki zapewniające bieżące bezpieczeństwo prawne jednostki i państwa. Po ukończeniu tego kierunku studiów będziesz miał opanowany język obcy na poziomie biegłości B2 ESOKJ oraz będziesz posługiwał się językiem specjalistycznym z zakresu bezpieczeństwa i prawa.
Gdzie możesz pracować po kierunku bezpieczeństwo i prawo?
Po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo i prawo będziesz przygotowany do pracy w strukturach administracji publicznej, instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli m.in. w policji, straży granicznej, służbie celno-skarbowej, w podmiotach gospodarczych oraz zespołach reagowania kryzysowego. Będziesz mógł podjąć pracę w:
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując ekonomię zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki. Nauczysz się analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Przygotujesz się do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami i innymi. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej. Nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą Ci wykształcić postawę przedsiębiorczą. Pomoże Ci to w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Jako absolwent ekonomii będziesz doskonale przygotowany do podjęcia wyzwań współczesnego rynku pracy. Zdobędziesz praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.
Gdzie możesz pracować po kierunku ekonomia?
Możesz założyć i prowadzić własną firmę już podczas studiów!
Po ukończeniu ekonomii możesz pracować w:
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku kryminologia zdobędziesz wszechstronną wiedzę o:
Nauczysz się wyjaśniania przebiegu połączonych procesów społecznych, gospodarczych, politycznych oraz ich wpływu na przestępczość i patologie społeczne. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę niezbędną do analizowania i rozstrzygania konkretnych problemów praktycznych. Posiądziesz umiejętność diagnozowania oraz interpretowania zjawisk społecznych pod względem prawnym, etycznym, socjologicznym. W trakcie studiów opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2+ ESOKJ. Zdobędziesz też umiejętność posługiwania się specjalistyczną terminologią z zakresu prawa karnego i kryminologii.
Gdzie możesz pracować po kierunku kryminologia?
Po ukończeniu kryminologii będziesz mógł pracować w:
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza wyposażą Cię w wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarze opieki, wychowania, wsparcia i pomocy w środowisku rodzinnym oraz pozarodzinnym. Zdobędziesz pedagogiczną, psychologiczną i socjologiczną wiedzę, niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania, pracy opiekuńczo-wychowawczej oraz konstruowania własnego rozwoju zawodowego. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie diagnozowania potrzeb dziecka i rodziny, komunikacji interpersonalnej, planowania i realizacji działań opiekuńczo-wychowawczych (w tym o charakterze profilaktycznym oraz terapeutycznym). Studia umożliwią wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas praktyk realizowanych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (np. szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych) i placówkach pomocowych.
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
Studia wyposażą Cię w uprawnienia merytoryczne i metodyczne do pracy w zawodzie pedagoga i wychowawcy. Po ukończeniu studiów pedagogika opiekuńczo-wychowawcza możesz pracować jako pedagog-wychowawca w:
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku praca socjalna wyposażą Cię w szeroki zakres wiedzy przydatnej do zrozumienia rzeczywistości społecznej oraz zjawisk i procesów w obszarze pracy socjalnej. Zdobędziesz wiedzę z obszaru pedagogiki, socjologii, psychologii, ekonomii oraz prawa. Wyposażony zostaniesz w wiedzę dotyczącą pracy socjalnej i opieki społecznej w wybranych krajach europejskich. Zdobędziesz wiedzę dotycząca udzielania pomocy jednostkom oraz grupom społecznym znajdującym się w trudnym położeniu, między innymi z powodu ubóstwa, sieroctwa, przemocy w rodzinie, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, uzależnień, starości, przestępczości, migracji lub uchodźstwa. Nabędziesz umiejętności diagnozowania zjawisk społecznych i sytuacji wychowawczych. Rozwiniesz zdolności komunikacyjne niezbędne w pracy z podopiecznymi i współdziałaniu z instytucjami środowiska lokalnego. Nauczysz się opracowywać i realizować projekty socjalne.
Gdzie możesz pracować po kierunku praca socjalna?
Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje pracownika socjalnego umożliwią Ci podjęcie pracy w:
studia I stopnia (3-letnie studia niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie gwarantują Ci zdobycie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa administracyjnego oraz zasad zakładania i wykonywania działalności gospodarczej. Poznasz ekonomiczne, prawne i etyczne uwarunkowania działalności w sektorze przedsiębiorców, zasady ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz podstawowe zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości.
Podczas studiów zdobędziesz takie umiejętności jak:
Dzięki studiom zdobędziesz wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych w organach i instytucjach związanych z obszarem podatków. Jako absolwent opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2 według ESOKJ oraz posiądziesz umiejętność inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, a także myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.
Gdzie możesz pracować po kierunku prawo i podatki w biznesie?
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:
studia I stopnia (3-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Ponadto na swoich zajęciach spotkasz:
Gdzie możesz pracować po kierunku zarządzanie?
Jeśli chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie organizacji wybierz specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwem, jeśli natomiast bardziej interesuje Cię wpływ na wyniki organizacji wybierz specjalność Zarządzanie Sprzedażą!
Studia niestacjonarne drugiego stopnia
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku administracja zapewnią Ci pogłębienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych z zakresu prawa, ekonomii, komunikacji, etyki, zdobytych podczas studiów I stopnia.
Jako absolwent tego kierunku zdobędziesz umiejętność:
Nauczysz się inicjowania działań na rzecz interesu publicznego oraz myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy. Dzięki kontynuacji zajęć językowych nie tylko opanujesz język obcy na poziomie B2+ ESOKJ, ale też poznasz specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku administracja?
Po ukończeniu administracji będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku bezpieczeństwo i prawo pogłębisz wiedzę zdobytą na studiach I stopnia w szczególności z zakresu nauk o bezpieczeństwie, prawa, administracji, socjologii i politologii. Poznasz mechanizmy związane z powstawaniem nowych i rozwojem obecnych zjawisk zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu, wewnętrznemu, gospodarczemu czy też cybernetycznemu. Nauczysz się interpretowania, analizowania i stosowania prawa w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa, związanego z obszarem bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, krajowej oraz lokalnej. Zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne przydatne w prowadzeniu działalności publicznej zgodnie z prawem i etyką. Dzięki kontynuacji zajęć językowych opanujesz język obcy na poziomie B2+ według ESOKJ, poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku bezpieczeństwo i prawo?
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa gwarantują Ci pogłębienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z prawa podatkowego i prawa administracyjno-skarbowego w tym wiedzy objętej częścią pisemną państwowego egzaminu na doradcę podatkowego. Będziesz miał możliwość poznania ekonomicznych, prawnych i etycznych uwarunkowań działalności zawodowej w sektorze powiązanym ze stosowaniem prawa podatkowego. Podczas studiów zdobędziesz takie umiejętności jak:
Nauczysz się kierowania pracą zespołu, samodzielnego planowania i realizowania samokształcenia w zakresie prawa związanego z podmiotami z obszaru wymiaru i poboru podatków. Dzięki studiom zdobędziesz wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych w organach i instytucjach związanych z obszarem podatków i administracji skarbowej. Będziesz mógł wykazać się zarówno znajomością prawa, jak i umiejętnością stosowania go w praktyce. Opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2+ według ESOKJ. Posiądziesz umiejętność inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, odpowiedzialnego pełnienia roli zawodowej, a także myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy. Studia skierowane są także do osób, które pracują w organach podatkowych lub świadczą usługi w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego (doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów).
Gdzie możesz pracować po kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa?
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:
studia I stopnia (3-letnie studia niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując ekonomię zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki. Nauczysz się analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Przygotujesz się do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami i innymi. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej. Nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą Ci wykształcić postawę przedsiębiorczą. Pomoże Ci to w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Jako absolwent ekonomii będziesz doskonale przygotowany do podjęcia wyzwań współczesnego rynku pracy. Zdobędziesz praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.
Gdzie możesz pracować po kierunku ekonomia?
Możesz założyć i prowadzić własną firmę już podczas studiów!
Po ukończeniu ekonomii możesz pracować w:
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na wszechstronnym kierunku, jakim jest kryminologia, pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia. Rozwiniesz wiedzę z zakresu patologii społecznych, przestępczości jako zjawiska społecznego, sprawcy i ofiary przestępstwa czy też mechanizmów kontroli społecznej. Pogłębisz umiejętności analizowania i rozstrzygania złożonych, nietypowych problemów oraz dokonywania oceny, krytycznej analizy, syntezy, interpretacji oraz prezentacji danych ilościowych i jakościowych. Nauczysz się przystosować istniejące lub opracować nowe metody i narzędzia związane ze statystyką przestępczości. Dzięki kontynuacji zajęć językowych opanujesz język obcy na poziomie B2+ ESOKJ i poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po kierunku kryminologia?
Po ukończeniu kryminologii będziesz mógł pracować w:
studia II stopnia (2-letnie stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się na studiach?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. współczesnych problemów opiekuńczo-wychowawczych, zagrożeń środowisk wychowawczych, profilaktyki problemów społecznych. Pogłębisz umiejętności diagnozowania środowisk wychowawczych, identyfikowania zagrożeń tkwiących w świecie społecznym wychowanka, projektowania i realizowania autorskich programów opiekuńczowychowawczych (profilaktycznych, korekcyjnych, stymulujących rozwój), udoskonalisz umiejętności pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodziną. Rozwiniesz kompetencje społeczne, zdolności doradcze i mediacyjne. Będziesz przygotowany do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach, placówkach i instytucjach realizujących działania opiekuńczo-wychowawcze.
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
Zdobyte kwalifikacje umożliwiają Ci podjęcie pracy w instytucjach wsparcia dziennego (np. świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne), w instytucjach interwencyjnych (np. pogotowie opiekuńcze), w instytucjonalnych formach opieki zastępczej nad dzieckiem (np. wielofunkcyjne placówki opiekuńczo-wychowawcze), w instytucjach wychowania pozaszkolnego, w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, poradniach rodzinnych, w żłobkach oraz placówkach oświatowych (jako pedagodzy szkolni).
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii, socjologii, a także nauk prawnych. Pogłębisz wiedzę dającą możliwość lepszego poznania istoty ludzkiej i procesów społecznych, zrozumienia relacji człowiek-środowisko społeczne oraz procesów zachodzących w organizmie jednostki gwarantujących jej dobre funkcjonowanie na płaszczyźnie biologicznej, psychicznej i społecznej. Dodatkowo nabędziesz wiedzę o mechanizmach tworzących system podziału i działalności służb społecznych oraz ich formalno-prawnego instrumentarium. Wyposażony zostaniesz w wiedzę i umiejętności z zakresu: mediacji i negocjacji, interwencji kryzysowej, metod wspierania rodziny, prorodzinnych form opieki, diagnozy środowiska rodzinnego i superwizji w pracy socjalnej. Nabędziesz umiejętności z zakresu pomagania rodzinie przeżywającej trudności w opiekowaniu się i wychowywaniu dzieci, w sprawowaniu opieki nad osobą chorą, niepełnosprawną (w tym osobą starszą). Zdobędziesz także wiedzę na temat zasad organizowania pomocy społecznej ze szczególnym uwzględnieniem animacji społeczności lokalnych funkcjonujących w zróżnicowanych strukturach kulturowych, społecznych, ekonomicznych i politycznych. Po ukończeniu studiów będziesz posiadać kompetencje, które są nieodzowne, aby skutecznie realizować zadania stawiane przed pracownikiem socjalnym, w szczególności: dokonywania diagnozy sytuacji i zjawisk będących przyczyną trudnego położenia jednostek, grup i społeczności lokalnych, praktycznego stosowania metod, technik i środków interwencji socjalnej oraz ewaluacji podejmowanych działań służących rozwiązywaniu problemów społecznych, przywracania lub podtrzymywania właściwych interakcji pomiędzy jednostkami i społeczeństwem (doskonalenia funkcjonowania społecznego), pobudzania samozaradności indywidualnej osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, kierowania służbami społecznymi, projektowania społecznego, inspirowania zmian społecznych, inicjowania nowych form pomocy osobom i rodzinom, powoływania instytucji świadczących pomoc, zwłaszcza w najbliższym środowisku lokalnym.
Gdzie możesz pracować po kierunku praca socjalna?
Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje pracownika socjalnego, umożliwiają podjęcie pracy m.in.: w powiatowych centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej, z rodzinami zastępczymi, w placówkach opiekuńczowychowawczych, domach pomocy społecznej dla osób starszych, z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną, fizyczną, w jednostkach organizacyjnych ds. zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, ośrodkach wsparcia, organizacjach pozarządowych zajmujących się diagnozowaniem i przeciwdziałaniem w/w problemom oraz regionalnych ośrodkach polityki społecznej.
studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Ponadto na swoich zajęciach spotkasz:
Gdzie możesz pracować po kierunku zarządzanie?
Jeśli jesteś nastawiony na cele i wyniki wybierz specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwem, a jeśli bliższe są Ci relacje z ludźmi wybierz specjalność Psychologia w Zarządzaniu!
Studia niestacjonarne jednolite magisterskie
jednolite studia magisterskie
(5-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowane są zgodnie ze standardem kształcenia nauczycieli. Zdobędziesz wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, historyczno-filozoficzną, społeczno-kulturową, biologiczną. Poznasz teoretyczne podstawy działalności edukacyjnej w obszarze kształcenia, wychowania, rozwoju i autokreacji człowieka. Rozwiniesz umiejętności:
W trakcie praktyk nauczysz się samodzielnie realizować zadania nauczyciela.
Uzyskasz kwalifikacje zawodowe potrzebne do:
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?
Po ukończeniu kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna będziesz dysponował pełnymi kwalifikacjami do pracy jako nauczyciel w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Studia dadzą Ci przygotowanie o charakterze interdyscyplinarnym, teoretyczno-praktycznym. Zdobędziesz uprawnienia do pełnienia roli zawodowej nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, czyli w klasach I-III szkoły podstawowej.
jednolite studia magisterskie
(5-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku pedagogika specjalna zdobędziesz szeroką wiedzę pozwalającą na rozumienie procesów prawidłowego i zaburzonego rozwoju w cyklu życia, procesów socjalizacji, wychowania oraz nauczania uczenia się. Zostaniesz wyposażony w wiedzę dotyczącą projektowania i prowadzenia działań diagnostycznych w obszarze pedagogiki specjalnej. Rozwiniesz umiejętności planowania, projektowania, prowadzenia oraz modyfikowania działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i terapeutycznych skierowanych do osób ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz ich otoczenia. Nauczysz się wykorzystywać i łączyć wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki specjalnej oraz powiązanych z nią dyscyplin. Nauczysz się analizować złożone problemy rehabilitacyjne, edukacyjne, terapeutyczne i resocjalizacyjne. Zdobędziesz umiejętność pełnienia kreatywnej i kulturotwórczej roli w środowisku edukacyjnym i lokalnym. W celu ulepszenia realizowanego procesu edukacyjno-wychowawczego nauczysz się współpracować z innymi nauczycielami, specjalistami, rodzicami uczniów, środowiskami samorządowymi, sądami, placówkami opiekuńczo-wychowawczymi.
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
Zdobędziesz kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela pedagoga specjalnego w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim w przedszkolach i szkołach specjalnych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych z oddziałami specjalnymi, pedagoga specjalnego prowadzącego zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, pedagoga specjalnego – terapeuty w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, rehabilitacyjnych i ośrodkach rehabilitacyjnych.
Pedagogika resocjalizacyjna
Zdobędziesz kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela wychowawcy w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, do pracy w sądzie w charakterze kuratorów sądowych, w placówkach wsparcia dziennego, świetlicach środowiskowych, ogniskach wychowawczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w strukturach pomocy społecznej jako koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, jako pedagodzy ulicy i pedagodzy rodzinni oraz w policji i zakładach karnych.
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika specjalna?
Studia na kierunku pedagogika specjalna przygotowują Cię do wykonywania zawodu nauczyciela w szkołach i placówkach specjalnych oraz do pracy z dziećmi i z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ukończenie studiów umożliwi Ci podjęcie pracy na stanowisku:
Otrzymasz kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, realizowanych w przedszkolach, szkołach integracyjnych i ogólnodostępnych oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
jednolite studia magisterskie
(5-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Podczas studiów na kierunku prawo zdobędziesz wiedzę z zakresu różnych gałęzi prawa. Dodatkowo uzupełnisz ją o wiadomości z innych nauk społecznych takich jak: administracja, kryminologia, socjologia, ekonomia, etyka, historia i filozofia. Nauczysz się analizy tekstów prawnych, interpretowania przepisów, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, poznasz także język prawniczy i zasady komunikacji interpersonalnej. Zdobędziesz doświadczenie zawodowe m.in. w Centrum Praktyk Sądowych czy w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia na prawie prowadzone są przez wybitnych przedstawicieli nauki oraz praktyki. Studenci swoje pasje rozwijają w licznych kołach naukowych. Ważnym elementem nauki jest doskonalenie znajomości języków obcych. Na wydziale funkcjonują szkoły prawa obcego (np. amerykańskiego, niemieckiego, francuskiego) oraz dokładane są wszelkie starania, aby absolwenci wykazywali się znajomością języka obcego na poziomie biegłości B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jako absolwent prawa będziesz przygotowany do podjęcia kształcenia w szkołach doktorskich, a także wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych.
Gdzie możesz pracować po kierunku prawo?
Prawo to kierunek pozwalający na podjęcie wielu alternatywnych form zatrudnienia. Będziesz mógł pracować:
Będziesz mógł wykonywać zawody m.in. sędziego czy prokuratora. Będziesz mógł pracować w organach ścigania i służbach mundurowych. Będziesz mógł być zatrudniony w:
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Uniwersytetu w Białymstoku. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.