Rok lub semestr na innej uczelni. Trwa rekrutacja do programu „MOST”

22.04.2024

Studenci i doktoranci Uniwersytetu w Białymstoku mogą wziąć udział w Programie Mobilności Studenckiej i Doktoranckiej "MOST". Rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2024/2025 już trwa i zakończy się 15 maja 2024 r. Do wyboru jest ponad 20 uczelni z całej Polski.

"MOST" to program wymiany studentów uniwersytetów polskich. Umożliwia on odbywanie studiów semestralnych lub rocznych na wybranej przez studenta uczelni. Program oparty jest na zasadach wypracowanych w Programie Erasmus. Jego regulamin opracowała na zlecenie KRUP grupa prorektorów, wchodząca w skład Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia. Wszystkie uczelnie biorące udział w programie mają możliwość wysyłania i przyjmowania studentów.

Program MOST daje możliwość odbywania na uczelni przyjmującej studiów na macierzystym lub pokrewnym kierunku.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie uwb.edu.pl/student/most lub w Dziale Spraw Studentów i Doktorantów (Rektorat UwB ul. Świerkowa 20 B, parter, pokój 16).