Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów – konferencja podsumowująca

11.09.2024
Data: 17.09.2024
Miejsce wydarzenia: Aula im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji
Godzina: 13:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Badacze z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają do udziału w konferencji podsumowującej projekt „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów”. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badań, naukowe refleksje oraz powstałe na tym tle postulaty i rekomendacje.

Poza wystąpieniami ekspertów nastąpi uroczyste wręczenie certyfikatów przeszkolonym w projekcie asystentom wykształconych autystów.

Istotnym elementem konferencji będzie pokaz filmu „ŚUBUK” w reżyserii Jacka Lusińskiego prezentujący historię autysty, który jako pierwszy w Polsce zdał egzamin maturalny.  Pierwowzorem tej historii był dr Maciej Oksztulski, jeden z badaczy w projekcie, który na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku obronił rozprawę doktorską.

Gościem wydarzenia będzie Szymon Augustyniak, autor scenariusza, który otrzymał Nagrodę Indywidualną Złoty Lew – za najlepszy scenariusz w 2022 roku. Ta przyznawana jest na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniej scenariusz otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich Filmowców Polskich.

Organizatorzy konferencji proszą zainteresowanych udziałem w niej o potwierdzenie swojej obecności, podając imię i nazwisko i afiliację w wiadomości e-mail wysłanej na adres: biuro@autyscinarynkupracy.edu.pl

Więcej informacji o konferencji i seansie filmowym można znaleźć na stronie internetowej Organizatora:

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.