Uniwersytet w Białymstoku uruchamia rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne

20.08.2024
Data: 20.08 - 10.09.2024
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet w Białymstoku - trwa rekrutacja uzupełniająca
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Nadal jest szansa, by zostać studentem Uniwersytetu w Białymstoku. Dzisiaj, 20 sierpnia, największa podlaska uczelnia rozpoczyna rekrutację uzupełniającą na wybrane kierunki na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Rejestracja kandydatów potrwa do 10 września 2024 r.

Na studiach stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich do dyspozycji kandydatów jest 519 miejsc. Do wyboru są w sumie 24 kierunki humanistyczne, ścisłe, przyrodnicze i społeczne. To:

• biologia
  • biotechnologia
  • chemia
  • dyplomacja publiczna
  • ekobiznes
  • ekonomia
  • ekspert bioróżnorodności
  • filologia polska
  • filologia, moduł specjalizacyjny: filologia rosyjska – komunikacja językowa w administracji
  • filologia, moduł specjalizacyjny: filologia rosyjska – komunikacja językowa w mediach
  • filologia, moduł specjalizacyjny: język francuski stosowany, z hiszpańskim (oferta edukacyjna dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw)
  • filozofia i etyka
  • fizyka
  • historia
  • informatyka
  • jakość i bezpieczeństwo środowiska
  • kierunek ekonomiczno-prawny
  • kulturoznawstwo
  • matematyka
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
  • pedagogika specjalna
  • socjologia
  • stosunki międzynarodowe
  • studia wschodnie
  • twórcze pisanie.

Wolne miejsca – 322 - są także na studiach II stopnia. Ci, którzy posiadają już dyplom i chcą kontynuować naukę, mają do wyboru 21 propozycji. Rekrutacja rozpoczęła się na kierunkach:

• administracja
  • bezpieczeństwo i prawo
  • biologia
  • biotechnologia
  • chemia
  • chemia kryminalistyczna i sądowa
  • dyplomacja publiczna i promocja regionu
  • filologia polska
  • filologia polska nauczycielska
  • filologia, moduł specjalizacyjny: filologia rosyjska – przekładoznawstwo
  • filozofia
  • fizyka
  • historia
  • kognitywistyka i komunikacja
  • kryminologia
  • kulturoznawstwo
  • matematyka
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • socjologia
  • stosunki międzynarodowe
  • studia wschodnie.

Rekrutacja prowadzona jest w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Zapisy potrwają do 10 września. Wyniki postępowania w sprawie przyjęcia na studia kandydaci poznają 17 września.

Uniwersytet w Białymstoku prowadzi też rekrutację na studia niestacjonarne, która również zakończy się 10 września. Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce Kandydat.

Uniwersytet w Białymstoku to największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce. Kształci się tu blisko 9 tys. studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.