Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku

09.09.2024
Data: 16.09.2024
Miejsce wydarzenia: Aula im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20
Godzina: 14:00 - 16:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Rektor i Senat Uniwersytetu w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na uroczyste posiedzenie Senatu, na którym profesor Robert Ian Frost otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek, 16 września, o godz. 14 w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20.

Program uroczystości

• Hymn państwowy
  • Otwarcie uroczystego posiedzenia Senatu przez JM Rektora prof. dr. hab. Mariusza Popławskiego
  • Laudacja Promotora prof. dr. hab. Cezarego Kuklo
  • Uroczysta Promocja Doktora Honoris Causa Profesora Roberta Iana Frosta
  • Ad multos annos
  • Wystąpienia recenzentów
  • Wykład Doktora Honorowego Profesora Roberta Iana Frosta
  • Gaude Mater Polonia
  • Spotkanie koktajlowe

Prof. Robert I. Frost to pochodzący ze Szkocji wybitny historyk i nauczyciel akademicki. Jest profesorem na Uniwersytecie w Aberdeen. Naukowo zajmuje się historią wschodniej i północnej Europy od XIV do XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem historii Polski i Litwy. Jest autorem m.in. „Oksfordzkiej historii unii polsko-litewskiej”.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.