Zostań specjalistą w swojej dziedzinie. UwB zaprasza na studia podyplomowe

03.09.2024
grafika

To możliwość podniesienia kwalifikacji, kompetencji oraz poszerzenia wiedzy w danej dziedzinie. Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na studia podyplomowe. Do wyboru są 23 propozycje z różnych dziedzin, rekrutacja trwa.

Studia podyplomowe na UwB skierowane są do osób, które posiadają wykształcenie wyższe: licencjackie, inżynierskie, magisterskie. Zapisy kandydatów prowadzone są w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (irk.uwb.edu.pl).

- Studia podyplomowe są stałą ofertą UwB, wciąż poszerzaną, jako odpowiedź na realne potrzeby społeczeństwa. Uniwersytet zapewnia kształcenie na najwyższym poziomie dla wszystkich, którzy chcą podnieść własne kwalifikacje, kompetencje zawodowe oraz szukają sposobu na pogłębianie wiedzy. Program takich studiów zakłada zazwyczaj wąską specjalizację kierunku, krótki cykl kształcenia oraz małe grupy zajęciowe, umożliwiające lepszy, łatwiejszy kontakt nauczycieli akademickich z uczestnikami zajęć. Podkreślmy, że dyplom Uniwersytetu w Białymstoku jest wiarygodnym, mocnym poświadczeniem wiedzy i umiejętności, cennym na rynku pracy – mówi prorektor uczelni ds. kształcenia dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB.

Najwięcej, bo siedem propozycji przygotował Wydział Prawa. Są wśród nich: Administracja Publiczna, Kształcenie Tłumaczy Przysięgłych Języka Angielskiego, Doradztwo Podatkowe, czy Mediator Sądowy. Ta ostatnia oferta skierowana jest do przyszłych mediatorów sądowych oraz osób profesjonalnie zajmujących się pomocą w rozwiązywaniu konfliktów.

Ciekawe propozycje studiów po dyplomie przygotował też Wydział Ekonomii i Finansów. To m.in. Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw, Menedżerskie, czy Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego, których celem jest m.in. przygotowanie do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego w jednostkach sektora publicznego.

Na studia podyplomowe zaprasza również Wydział Nauk o Edukacji. W swojej ofercie ma m.in. Edukację i Rehabilitację Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (Oligofrenopedagogika), Przygotowanie Pedagogiczne oraz Edukację i Terapię Osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu, których celem jest m.in. rozwój kompetencji w zakresie wczesnej interwencji diagnostyczno-terapeutycznej dla dzieci z autyzmem.

Wydział Filologiczny przygotował cztery propozycje, a do wyboru są m.in. Studia Podyplomowe w Zakresie Nauczania Języka Polskiego jako Obcego, Język Rosyjski w Komunikacji Służb Mundurowych, czy Logopedyczne, których absolwenci  będą mogli podjąć pracę m.in. w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach oświatowych, służby zdrowia, czy gabinetach logopedycznych,

Z kolei Wydział Zarządzania zaprasza do siebie osoby zainteresowane zarządzaniem zasobami ludzkimi. Absolwent tych studiów podyplomowych zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu m.in. znajomości prawa pracy i rynku pracy, prowadzenia procedury rekrutacyjno-selekcyjnej czy podstaw negocjacji i negocjacji zbiorowych.

Rekrutacja na studia podyplomowe na UwB trwa, choć termin jej zakończenia jest różny dla poszczególnych kierunków. Najczęściej zapisy prowadzone są do końca września 2024 r., a szczegóły można sprawdzić na stronie IRK Uczelni.

Studia podyplomowe – oferta szczegółowa

Wydział Ekonomii i Finansów

Studia Podyplomowe Celno-Podatkowa i Logistyczna Obsługa Międzynarodowego Obrotu Towarowego

Studia Podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw

Studia Podyplomowe Menedżerskie

Studia Podyplomowe Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Studia Podyplomowe Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego

Studia Podyplomowe Wyceny i Gospodarki Nieruchomościami

Wydział Filologiczny

Studia Podyplomowe Animacja Czytelnictwa, Informacji Naukowej i Bibliotekarstwo

Studia Podyplomowe Logopedyczne

Studia Podyplomowe w Zakresie Nauczania Języka Polskiego jako Obcego

Studia Podyplomowe Język Rosyjski w Komunikacji Służb Mundurowych

Wydział Nauk o Edukacji

Studia Podyplomowe Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (Oligofrenopedagogika)

Studia Podyplomowe Edukacja i Terapia Osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu

Studia Podyplomowe Przygotowanie do Nauczania Teoretycznych Przedmiotów Zawodowych

Studia Podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne

Studia Podyplomowe Terapia Pedagogiczna

Wydział Prawa

Studia Podyplomowe Administracja Publiczna

Studia Podyplomowe Doradztwo Podatkowe

Studia Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Przysięgłych Języka Angielskiego

Studia Podyplomowe Funkcjonowanie Lasów Państwowych w Świetle Prawa Międzynarodowego, Europejskiego i Krajowego

Studia Podyplomowe Mediator Sądowy

Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne

Studia Podyplomowe Prawo, Zarządzanie i Mediacja w Ochronie Zdrowia

Wydział Zarządzania

Studia Podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.