rid_logo_color.jpg

Regionalna Inicjatywa Doskonałości dla nauk społecznych Uniwersytetu w Białymstoku

CEL NADRZĘDNY: INTENSYWNY ROZWÓJ UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU POD WZGLĘDEM POTENCJAŁU BADAWCZEGO, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM CZYNNIKA UMIĘDZYNARODOWIENIIA

CEL OGÓLNY 1. PODNIESIENIE POZIOMU BADAŃ NAUKOWYCH
Cel szczegółowy 1.1. Zwiększenie liczby publikacji w czasopismach naukowych lub w materiałach konferencyjnych ujętych w wiodących, indeksowanych, międzynarodowych bazach o największym zasięgu.
Cel szczegółowy 1.2. Zwiększenie liczby monografii naukowych publikowanych w renomowanych wydawnictwach.
Cel szczegółowy 1.3. Zwiększenie liczby projektów i tym samym wysokości środków finansowych przyznanych w trybie konkursowym przez instytucje krajowe, zagraniczne lub organizacje międzynarodowe na realizację badań naukowych lub prac rozwojowych.

CEL OGÓLNY 2. ZWIĘKSZENIE ZNACZENIA PRAC BADAWCZYCH PRACOWNIKÓW UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU W MIĘDZYNARODOWYM ŚRODOWISKU NAUKOWYM
Cel szczegółowy 2.1. Zwiększenie liczby realizowanych umów i wspólnych projektów badawczych z partnerami zagranicznymi w ramach rozwijanych dyscyplin.
Cel szczegółowy 2.2. Zwiększenie aktywności w pozyskiwaniu grantów naukowych na realizację międzynarodowych projektów w obszarze rozwijanych dyscyplin.
Cel szczegółowy 2.3. Wzrost mobilności kadry akademickiej (przede wszystkim przez staże zagraniczne i udział w konferencjach zagranicznych) prowadzącej badania w ramach rozwijanych dyscyplin.

CEL OGÓLNY 3. ZWIĘKSZENIE WPŁYWU BADAŃ NAUKOWYCH NA FUNKCJONOWANIE OTOCZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO W REGIONIE.
Cel szczegółowy 3.1. Zwiększenie oferty prac badawczych realizowanych na zlecenie instytucji zewnętrznych w obszarze rozwijanych dyscyplin.
Cel szczegółowy 3.2. Stworzenie w środowisku sektora przedsiębiorstw i instytucjonalnego wizerunku Uniwersytetu w Białymstoku jako podmiotu działającego na rzecz gospodarki regionu, przez upowszechnianie i promocję wyników badań naukowych prowadzonych w obszarze rozwijanych dyscyplin.
Cel szczegółowy 3.3. Wzrost kompetencji i umiejętności kadry badawczo-dydaktycznej Uniwersytetu w Białymstoku w zakresie sposobów komercjalizacji wyników badań naukowych.
Cel szczegółowy 3.4. Wzrost liczby podpisanych umów w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych w obszarze rozwijanych dyscyplin.

CEL OGÓLNY 4. WSPARCIE BADAŃ NAUKOWYCH W DYSCYPLINACH NAUK SPOŁECZNYCH NAD NOWOCZESNYMI METODAMI DYDAKTYCZNYMI UKIERUNKOWANYMI NA PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA POZIOMIE AKADEMICKIM.
Cel szczegółowy 4.1. Rozwijanie efektywnych metod dydaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem metody tutoringu, wpływających na podniesienie poziomu kształcenia w obszarze rozwijanych dyscyplin, w tym przez podjęcie wewnątrz- i interdyscyplinarnej dyskusji na temat podnoszenia jakości dydaktyki, stymulującej innowacyjność metodyczną oraz inspirującej do konstruowania nowych przedmiotów czy specjalności.
Cel szczegółowy 4.2. Rozwijanie kontaktów naukowych z ośrodkami akademickimi w kraju i zagranicą w celu wymiany doświadczeń dydaktycznych i poszukiwania nowych rozwiązań w dydaktyce przedmiotów w ramach rozwijanych dyscyplin.

znaki_strona_www.jpg