Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu 10-12.06.2021 Lublin

03.07.2021
Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu - banner

569 reprezentantów z pięćdziesięciu dwóch uczelni rywalizowało w Lublinie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Barwy Uniwersytetu w Białymstoku godnie reprezentowali zawodnicy i zawodniczki naszej sekcji pływackiej. W kategorii Uniwersytetów jak zawsze niezawodna Anna Kotowicz zdobyła brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, oraz dopłynęła 8 w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. W tej samej kategorii na 50 metrów stylem klasycznym Agata Krysa zajęła 6 miejsce, a na dystansie dwa razy dłuższym była 9. Pozostali zawodnicy i zawodniczki mimo dobrych wyników i kilku „życiówek” w kategorii uniwersytetów zajmowali nieco dalsze miejsca. Poziom jak zawsze był wysoki, więc rywalizacja w tak wspaniałym gronie pływaków sprawiła dużo radości.