Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu Lublin

07.04.2019
Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu Lublin - banner

Mamy to !!! Dwa medale Anny Kotowicz podczas AMP w pływaniu.

Pływackie święto w Lublinie, w dniach 4-6 kwietnia odbyły się tam Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Ponad 800 studentów z 74 uczelni wyższych pojawiło się na starcie. W przeciągu dwóch dni rywalizacji odbyło się 10 konkurencji indywidualnych oraz wyścigi sztafetowe. Anna Kotowicz studentka II roku prawa UwB przełamała złą passę z poprzedniego roku (dwie czwarte lokaty) i wywalczyła dwa brązowe medale w klasyfikacji Uniwersytetów. Nasza pływaczka stanęła na podium w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Po kilku latach niemocy i powrotu z AMP bez medali, w końcu się doczekaliśmy i to aż dwóch krążków. Na wyróżnienie zasługują również Aleksandra Sarnecka, Martyna Sokołowska, Aleksandra Sac, Anna Kotowicz, dziewczyny wystartowały w wyścigu sztafet 4x50 m stylem dowolnym i uplasowały się na X miejscu wśród Uniwersytetów. Trener Marcin Milczunas jest bardzo zadowolony z wywalczonych medali jak również z postawy wszystkich swoich zawodników, którzy popłynęli na swoim poziomie. AMP to bardzo mocno obstawiona impreza, poziom jest bardzo wysoki, przyciąga do walki o medale zawodników z krajowej czołówki pływackiej. Ciężko rywalizować z uczelniami które posiadają swoje pływalnie, a ich zawodnicy mają dwa treningi dziennie, my trenujemy tylko dwa razy w tygodniu. Cieszymy się z tego co osiągamy i ciężko pracujemy dalej.