Bieg Sztafetowy z okazji XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku

Bieg Sztafetowy z okazji XXV-lecia UwB - zdjęcie z wydarzenia

Niedziela dla katedry SWFiS i KU AZS UwB była pracowita. Nie mogło nas zabraknąć podczas Sztafetowego Biegu z okazji XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku. W głównej mierze impreza została zorganizowana przez trenera naszej sekcji lekkoatletycznej Sebastiana Mydlarza, prezesa KU AZS Alberta Miecznika, z ramienia AZS-u Województwa Podlaskiego inicjatywę wspomógł Dariusz Golonko. Nad całością imprezy czuwał kierownik studium Wojciech Błachno. Oczywiście sztafety nie odbyły by się bez wsparcia władz naszej uczelni. Areną zmagań był teren naszego pięknego i wspaniałego kampusu. Każdy z pięcioosobowej drużyny miały do pokonania dwie pętle wokół budynków kampusu, co dawało dystans około 2km. Wykładowcy SWFiS UwB zaangażowani byli w pomoc podczas zmagań sportowych, ale nie tylko. Działania organizacyjne wspierali nauczyciele katedry, Izabela Dembińska i Maciej Stefanowicz. Karolina Sahakyan, Wojciech Błachno, i Marcin Milczunas to osoby z kadry pedagogicznej, które pobiegły w sztafecie. Gościnnie naszą biegającą ekipę wsparła Paula Kuryłowicz oraz Albert Miecznik. Pogoda nie rozpieszczała, ale gorący doping i rywalizacja z innymi pozwoliła zająć naszej katedrze X miejsce. Wielkie gratulacje i podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia. Gratulacje dla wszystkich startujących !!! Podziękowania tłumnie zgromadzonym kibicom. Dzięki dopingowi nogi nie były takie ciężkie. Miejmy nadzieję, że tego typu impreza sportowa odbędzie się jeszcze w przyszłości. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy!