Mecz o mecz - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

25.06.2022
Mecz o mecz - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej - zdjęcie z wydarzenia

W czasie gdy na kampusie odbywały się Biegi Sztafet z okazji XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku, tuż obok na Stadionie Miejskim drużyna reprezentująca barwy naszego Uniwersytetu walczyła podczas Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej. Nagrodą za zwycięstwo był mecz z zespołem Jagielloni Białystok na boisku głównym stadionu przy Słonecznej. Charytatywny turniej to kolejna inicjatywa UMB z której wpływy zostaną przekazane na zakup karetki dla Lwowa. Oprócz wspaniałego celu, była też rywalizacja sportowa, czternaście zespołów walczyło o nagrodę główną. Momenty zadowolenia po wygranych, przeplatały się ze smutkiem po przegranych meczach. Drużyna prowadzona przez Marcina Milczunas zajęła wysokie III miejsce. Jedyny przegrany mecz to pojedynek o finał z drużyną Politechniki Białystok. Rywale wygrali, jest niedosyt bo finał był na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie w meczu finałowym spotkała się drużyna Politechniki z drużyną PSP I. Na mecz z Jagiellonią zasłużyli jednak strażacy, pokonując w meczu finałowym studentów. My wygraliśmy mecz z LZS Izbiszcze, tym samym zajmując trzecie miejsce, na mocno obsadzonym turnieju. Należy nadmienić iż zwycięzca całego turnieju drużyna Państwowej Straży Pożarnej to nasi grupowi rywale, a w meczu na szczeblu grupy był remis. Można by rzec że niedziela była aktywna. Dziękujemy władzom uczelni za opłacenie wpisowego i umożliwienie rywalizacji. Gratulujemy tak dobrego wyniku.