Sześciu wspaniałych - AMP Futsal Łódź

Sześciu wspaniałych - AMP Futsal Łódź - banner

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu (półfinał B) w Łodzi za nami. Nasza reprezentacja w mocno osłabionym składzie walczyła dzielnie, dając z siebie 200 procent w każdym spotkaniu. Trzeba nadmienić że nasz zespół miał tylko jednego zmiennika, a dwa ostatnie spotkania z powodu kontuzji jednego z chłopaków graliśmy bez zmian. W tak okrojonym składzie 10 miejsce jest bardzo dobrym wynikiem. Awans do najlepszej ósemki turnieju był na wyciągnięcie ręki. Prowadziliśmy 2:1 z Uniwersytetem Medycznym z Warszawy, wygrana dawała awans do walki o miejsca 1 – 8, ale 10 sekund przed końcem spotkania straciliśmy bramkę na 2:2 i to uczelnia z Warszawy awansowała do dolnej drabinki rozgrywek. Nam pozostała walka o miejsca 9-12. Wielkie brawa i szacunek dla zawodników, którzy w każdym spotkaniu zostawiali dużo zdrowia na boisku, walczyli niczym gladiatorzy na arenie, ale ich heroiczna walka była z góry skazana na przegraną w konfrontacji z zespołami które przyjechały w dużo liczebniejszych składach. Gratulacje i wielkie podziękowania zawodnikom, za godne reprezentowanie uczelni mimo problemów zdrowotnych i kadrowych.