Wychowanie fizyczne na rowerach

Wychowanie fizyczne na rowerach - banner

Studium Wychowania fizycznego i Sportu Uniwersytetu w Białymstoku wzbogaciło bazę sprzętową o 11 rowerów. Dzięki temu rozszerzyła się oferta edukacyjna oferowana naszym studentom. Studenci w ramach zajęć z wychowania fizycznego mogą korzystać z zakupionego sprzętu. Jazda na rowerze to przede wszystkim ogromna przyjemność. Ale dzięki tej aktywności dbamy także o swoje zdrowie, wzmacniamy mięśnie. Siedzący tryb życia, mało ruchu, podatność na stres czy brak czasu na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu mogą prowadzić do problemów ze zdrowiem i gorszego samopoczucia. A jazda na rowerze może być właśnie wspaniałym lekarstwem na te wszystkie bolączki. Warto zatem wziąć się za siebie i zadbać o kondycję fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy czy po prostu odreagować po ciężkim dniu pracy za biurkiem. Wystarczy dosłownie pół godziny dziennie kilka razy w tygodniu, a efekty przyjdą same.

Pogoda dopisuje i pierwsze zajęcia już się odbyły. Sezon rowerowy rozpoczęli studenci Zarządzania z mgr Wojciechem Błachno.