XIX Świąteczny Nocny Maraton Pływacki

13.12.2020
XIX Świąteczny Nocny Maraton Pływacki - banner
Emocjonujący tydzień zmagań sportowych, zwieńczył start reprezentacji Uniwersytetu w Białymstoku podczas cyklicznej imprezy jaką jest Świąteczny Nocny Maraton Pływacki. Podczas XIX edycji, która odbyła się w nocy z 12 na 13 grudnia na pływalni Sportowej BOSiR, reprezentacja naszej uczelni wspomagana przez trójkę pływaków z Jagiellonia Swim wywalczyła wysokie II miejsce. Zawodnicy w przeciągu 8 godzin w formie sztafety przepłynęli dystans 31 km 450 m. Indywidualnym sukcesem może pochwalić się studentka Aleksandra Sac, która w śród pań zanotowała najlepszy wynik, przepływając 7 km 300 m. Gorące podziękowania dla młodych zawodników klubu sportowego Jagiellonia Swim, studentów oraz trenera, za rywalizację w tej ciężkiej i wymagającej imprezie sportowej, która zaczęła się o godzinie 22.00, a zakończyła rano następnego dnia o 6.00. Gratulujemy historycznego wyniku. Od początku startów w Świątecznych Maratonach drużyna UwB nigdy nie miała tak wysokiej lokaty w ostatecznym rozrachunku.

Skład drużyny:

• Rapczewska Aleksandra (Jagiellonia Swim)
  • Sulkowski Maciej (Jagiellonia Swim)
  • Perz Patryk (Jagiellonia Swim)
  • Abramowicz Julia (UwB)
  • Sac Aleksandra (UwB)