Frazeolandia – kraina mlekiem i miodem płynąca

Data: 21.02.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Matematyki UwB przy ul. Ciołkowskiego, sala 1056
Godzina: 12:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia jak co roku zaprasza na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tym razem w programie znajdzie się wykład dr hab. Joanny Szerszunowicz, prof. UwB z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku pt. "Frazeolandia – kraina mlekiem i miodem płynąca, czyli o polskich reproduktach słów kilka".

Prelekcja odbędzie się 21 lutego 2024 r. o godz. 12.00 w auli Wydziału Matematyki (kampus przy ul. Ciołkowskiego). Zgłoszenia do udziału w wykładzie przyjmowane są mailowo, pod adresem h.kosciuch@uwb.edu.pl, do 16 lutego 2024 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prof. Szerszunowicz pracuje na Wydziale Filologicznym UwB. Jej naukowe zainteresowania dotyczą frazeologii kontrastywnej, frazeostylistyki, frazeografii, frazeologii lakunarnej oraz translatoryki. Jest członkinią polskich i zagranicznych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Tertium (Krakowskie Towarzystwo Popularyzowania Wiedzy o Komunikacji Językowej), EUROPHRAS (Europäische Gesellschaft für Phraseologie, Zürich), Japanese Association for Phraseology, IAP (International Association of Paremiology), ASIALEX (Asian Assiocation of Lexicography).

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto ustanowione w 1999 r. decyzją UNESCO w trosce o ochronę języków używanych w różnych rejonach świata i w celu popularyzacji wielojęzyczności.

mdjo_plakat.jpg