GLOTTA PLANOWANE GRUPY (2024/25)

GLOTTA PLANOWANE GRUPY (2024/25)

JĘZYK ANGIELSKI (prowadzący: mgr Małgorzata Penza-Szachowicz)

miejsce zajęć STACJONARNYCH: ul. Świerkowa 20 B (Budynek Rektoratu)

zajęcia ONLINE na platformie MS Teams

liczba osób w grupie: 10-14

O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór trwa do ok. końca września 2024r. Pierwsze zajęcia po 06.10.2024 r.

Przed przesłaniem zgłoszenia, proszę samodzielnie wykonać test plasujący dostępny np. na stronach:

Opis poziomów biegłości językowej można również znaleźć na stronie:

https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr (Europejskie poziomy biegłości językowej - tabela samooceny)

Aby określić zapotrzebowanie osób zainteresowanych kursami, do ok. 22.09.2024 r. zbierane są wstępne zapisy do grup.

Dana grupa zostanie utworzona pod warunkiem zebrania się min. 10 os.

Szczegóły poniżej, dokładne terminy zajęć zostaną podane w ostatnim tygodniu września.

1. TELC B2 (trening przygotowujący do egzaminu TELC B2, ćwiczenie zadań egzaminacyjnych z części pisemnej oraz ustnej egzaminu TELC B2)

Osoby zgłaszające się na kurs powinny mieć już opanowane zagadnienia gramatyczne i słownictwo na poziomie średniozaawansowanym. Kurs w dużej mierze będzie polegał na rozwijaniu umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania w oparciu o zadania typowe dla egzaminu TELC. Nie ma jednak obowiązku przystępowania do egzaminu, na kurs mogą się również zapisać osoby, które chcą rozwijać swoje ogólne kompetencje językowe i komunikacyjne na poziomie B2+.

Liczba godzin lekcyjnych: 45 h (15 x 135 min.)

CENA (zostanie potwierdzona pod koniec września 2024 r.): 990 zł (studenci, doktoranci i pracownicy UwB); 1125 zł (osoby spoza UwB)

zajęcia stacjonarne lub online na platformie MS Teams

Podręcznik: kompilacja materiałów z różnych źródeł; materiały przesyłane przed zajęciami drogą mailową do samodzielnego ściągnięcia w formie elektronicznej i/lub wydrukowania

*UWAGA! Możliwość zdawania egzaminu TELC B2 na miejscu.

Planowany termin egzaminu: marzec 2025 r.

Cena egzaminu: ok. 800 zł (uczestnicy kursu), ok. 984 zł (800 zł+23% VAT osoby, które nie uczestniczyły w kursie w 2024/25 r.)

*Certyfikat TELC

- jest umieszczony na liście certyfikatów uznawanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20092181695)

- stanowi potwierdzenie kwalifikacji do nauczania języków obcych wg Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230002102

Przykładowy egzamin TELC: https://www.telc.net/en/language-examinations/certificate-exams/english/telc-english-b2/ (trzeba kliknąć w przycisk: Download Mock Examination)

Więcej informacji: https://telc.net.pl/faq/

1. B2+/C1 (konwersacje i rozwijanie innych kompetencji językowych na poziomie zaawansowanym)

Liczba godzin lekcyjnych: 50 h (25 x 90 min.)

CENA (zostanie potwierdzona pod koniec września 2024 r.): 1100 zł (studenci, doktoranci i pracownicy UwB); 1250 zł (osoby spoza UwB)

zajęcia stacjonarne lub online na platformie MS Teams

1. B2 – powtórzenie i utrwalenie gramatyki oraz słownictwa na poziomie B2 (upper-intermediate), również dla osób przygotowujących się do egzaminów językowych typu TELC B2, B2 First, itp.

zajęcia stacjonarne lub online na platformie MS Teams

1. B1 – powtórzenie i utrwalenie gramatyki oraz słownictwa na poziomie B1 (intermediate)

zajęcia stacjonarne lub online na platformie MS Teams

1. A1/A2 – grupa podstawowa (ogólna), przypomnienie podstaw gramatyki j. angielskiego, rozwijanie zakresu słownictwa oraz podstaw komunikacji i formułowania wypowiedzi w j. angielskim

zajęcia stacjonarne lub online na platformie MS Teams

Aby zgłosić się do wybranej grupy, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik dostępny na dole strony) na adres: m.szachowicz@uwb.edu.pl

OPŁATY:

I rata (ok. 2/3 ceny kursu) - początek października 2024 r. (przed pierwszymi zajęciami)

II rata (ok. 1/3 ceny kursu) - początek stycznia 2025 r.

Po otrzymaniu od wykładowcy potwierdzenia o utworzeniu grupy należy wpłacić I ratę na konto Uniwersytetu w Białymstoku:

Dane do przelewu:

Uniwersytet w Białymstoku
Świerkowa 20 B

Bank Millenium S.A. 86 1160 2202 0000 0000 6000 1031

tytuł przelewu: GLOTTA

Dowód wpłaty proszę przesłać drogą mailową (m.szachowicz@uwb.edu.pl) lub przynieść wydrukowany na pierwsze zajęcia.

Uwaga! Proszę nie dokonywać wpłat przed otrzymaniem od lektora potwierdzenia o utworzeniu grupy.

UWAGA! Osoby, które prześlą zgłoszenie, a będą musiały zrezygnować z uczestnictwa w kursie, bardzo proszę o jak najszybszy kontakt mailowy z wykładowcą prowadzącym zajęcia w danej grupie.

Formularz zgłoszeniowy 42.50KB [ .doc ]