Czytanie "Wesela" S. Wyspiańskiego z młodzieżą w Grodnie

05.12.2017

2 grudnia 2017 roku w sali multimedialnej Konsulatu Generalnego RP w Grodnie odbyło się czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież grodzieńską – przygotowaną przez dr Irenę Czerniak (autorkę koncepcji spotkania i redaktorkę strony internetowej Pomysł na polski) – wspierał w czytaniu Jarosław Książek (Konsul Generalny RP w Grodnie i gospodarz tego wydarzenia). W projekcie czynnie uczestniczyli pracownicy naszego Uniwersytetu: prof. Mirosław Sobecki (dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii) oraz prof. Anna Kieżuń i dr Barbara Olech z Wydziału Filologicznego. W wydarzeniu wziął udział także Piotr Półtorak – dyrektor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki.