Międzynarodowy Dzień Frankofonii na Wydziale Filologicznym UwB

Data: 20.03.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Filologiczny UwB, plac NZS 1
Godzina: 12:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii, który obchodzony jest 20 marca, Pracownia Literatury Francuskiej i Frankofońskiej na Wydziale Filologicznym UwB przygotowała wydarzenia naukowe i popularnonaukowe. Wszystkich zainteresowanych zaprasza na Prelekcję Mistrzowską prof. Arkadiusz Karapudy, znakomitego współczesnego malarza, wykładowcy w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 20 marca, w auli Wydziału Filologicznego przy Placu NZS 1. Początek - godz. 12.00. Podczas prelekcji pt. Ceci n'est pas un titre. C'est un tableau, która będzie prowadzona w języku polskim, artysta podejmie problem związku słowa i obrazu na przykładzie własnej twórczości oraz w szerszym kontekście malarstwa i filozofii XX wieku.

Z okazji Dnia Frankofonii odbędą się też na UwB wydarzenia zamknięte, dedykowane uczniom szkół licealnych oraz podstawowych. To "Nie taki klasyk straszny!" - spotkania z dziełami pisarzy francuskojęzycznych z kanonu lektur szkolnych oraz "Godzina z baśnią francuskojęzyczną".

Imprezy odbywają się dzięki wsparciu finansowym Rektora UwB, Dziekana Wydziału Filologicznego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.