HACKATHON DLA ZDROWIA 2023. Młodzi tworzą kampanie o zdrowiu

Data: 10.03.2023
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Co czwarty białostoczanin spędza w pozycji siedzącej nawet 10 godzin dziennie! Dotyczy to również osób młodych. Z tego typu danymi zapoznają się uczniowie szkół średnich, którzy wezmą udział w „Hackathonie dla Zdrowia”. Organizuje go Fundacja SocLab wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku i Uniwersytetem Medycznym. To pierwszy tego typu konkurs w Białymstoku, w czasie którego młodzi na podstawie danych naukowych będą projektować kampanie społeczne skierowane do młodzieży.

Odpowiednia dieta, problem otyłości, cukrzyca, problemy psychiczne czy konsekwencje siedzącego trybu życia - to przykłady tematów, nad którymi będą pracować uczniowie szkół średnich w pierwszym hackatonie naukowym  w Białymstoku. „Hackathon dla zdrowia”, który organizuje Fundacja SocLab wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku i Uniwersytetem Medycznym w ramach międzynarodowego projektu „JoinUs4Health”  Organizatorzy zapraszają uczniów szkół średnich z województwa podlaskiego do wspólnego zaprojektowania kampanii społecznej odpowiadającej na palące problemy naszej społeczności. Będą ich wspierać specjaliści od medycyny, nauk społecznych, marketingu i komunikacji.

- Wychodzimy z założenia, że młodzi ludzi są najbardziej wiarygodnym rzecznikiem swoich potrzeb oraz kompetentnym inicjatorem zmian. W myśl tego, chcemy stworzyć środowisko, które sprzyja kreatywności i innowacyjności oraz pozwoli młodzieży zaprojektować kampanię społeczną mówiącą o zdrowiu – zapowiadają dr Łukasz Kiszkiel z Instytutu Socjologii UwB i Michał Lemański z Fundacji SocLab.

Wydarzenie odbędzie się 10 marca 2023 o godzinie 9.00 w Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Rekrutacja zespołów ze szkół średnich ruszała już 6 lutego na stronie www.hackathondlazdrowia.pl i potrwa do 19 lutego. Do udziału w hackathonie mogą zgłaszać się 3-5 osobowe zespoły wraz z opiekunem ze szkoły. Na zwycięski zespół czeka główna nagroda: zestaw zegarków smartwatch fitbit i realizacja swojej autorskiej kampanii.