"Jej wysokość gęś" - spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim

11.12.2019

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Jackiem Karczewskim – autorem książki „Jej wysokość gęś”.

To pięknie wydany zbiór barwnych, momentami pełnych dramatyzmu opowieści o spotkaniach z ptakami, przeżytych m.in. w rozlewiskach Biebrzy. W książce można znaleźć mnóstwo ciekawostek, nie tylko o tytułowych gęsiach. Jacek Karczewski opisuje np. ptasie sposoby uwodzenia, czy „lotnicze” strategie pojedynczych okazów i wielkich ptasich stad. Nie brak informacji o tym, co zagraża ptakom i co przyczynia się do uszczuplania populacji tych zwierząt. Całość ilustrowana jest zdjęciami.

Jacek Karczewski jest działaczem na rzecz ochrony przyrody i członkiem zarządu stowarzyszenia Ptaki Polskie. Jest autorem wielu artykułów prasowych, publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej.

„Jej wysokość gęś” ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Spotkanie autorskie odbędzie się 14 grudnia 2019 r. (w sobotę) o godzinie 17.00 w auli im. prof. A. Myrchy (sala 2003) na Wydziale Biologii UwB (kampus przy ul. Ciołkowskiego). Wstęp wolny.

Fot. - Arek Glaas

Więcej informacji o książce