Koncert muzyki renesansowej i barokowej w auli Wydziału Nauk o Edukacji

Data: 28.06.2023
Miejsce wydarzenia: Aula widowiskowo-dydaktyczna Wydziału Nauk o Edukacji UwB przy ul. Świerkowej 20
Godzina: 18:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku serdecznie zapraszają na koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum", który odbędzie się w środę, 28 czerwca, o godzinie 18:00 w auli widowiskowo-dydaktycznej Wydziału Nauk o Edukacji UwB przy ul. Świerkowej 20. Wstęp wolny, bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie Domu Kultury "Śródmieście".

Zespół Muzyki Dawnej jest młodzieżową grupą wokalno-instrumentalną, która powstała z inicjatywy mgr Joanny Mytnik-Daniluk (pracownika ISK w Zakładzie Studiów nad Kulturą Współczesną i Filmem) i do dziś z powodzeniem prowadzona jest pod jej kierunkiem. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i wczesnego baroku.

W skład instrumentarium zespołu wchodzą między innymi: kwintet fletów prostych będących kopiami dawnych instrumentów, cornamuse, gitarolutnia, harfa irlandzka, harfa liryczna oraz instrumenty perkusyjne. Muzycy występują w stylizowanych na dawny ubiór strojach, zaprojektowanych przez projektantkę Barbarę Piekut.

Podczas środowego koncertu usłyszymy utwory m.in. Christiana Loeffelholtza, John’a Bennet’a, Orlando Gibbons’a, Cypriana Bazylika czy Richarda Nicholsona.