Noc Muzeów na Uniwersytecie w Białymstoku

12.05.2016

Podczas tegorocznej białostockiej Nocy Muzeów (14 maja 2015 r.) nie zabraknie Uniwersytetu w Białymstoku. Na zwiedzających będzie czekał Instytut Historii i Nauk Politycznych, Wydział Filologiczny oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Historycy zapraszają do "domu partii", czyli dawnej siedziby Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w której teraz mieści się Wydział Historyczno-Socjologiczny. Zwiedzanie budynku zacznie się o godzinie 20.00 i będzie odbywało się co 30 minut. Ostatnia grupa wyruszy o godzinie 23.30. Oprócz prezentacji budynku i historii KW PZPR w Białymstoku na zwiedzających będzie czekała gra dydaktyczna związana z obiektem i partią. Na udział w niej trzeba sobie zarezerwować ok. 30-40 min. Grupy będą zbierać się obok portierni w budynku UwB przy Placu Uniwersyteckim 1.

Na gości będzie też czekało Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy mieszczące się w nowym kampusie przy ul. Ciołkowskiego. Zwiedzanie wystaw z przewodnikiem rozpocznie się już o 16.00. Kolejne grupy będą wyruszały co 2 godziny – ostatnia o 22.00. Przyrodnicy przygotowali też warsztaty edukacyjne: można będzie poznawać polskie ptaki i nauczyć się rozpoznawać je po odgłosach (przewidziane są 3 bloki w godzinach 17.30-18.00, 19.30-20.00, 21.30-22.00), albo dowiedzieć się co jedzą sowy i ptaki drapieżne (te zajęcia zaplanowane są na 19.00 i 21.00, potrwają 45 minut).

Warto wiedzieć, że do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego w kampusie będzie można wybrać się bezpłatnie specjalną linią autobusową - B. Na taką przejażdżkę zabytkowymi autobusami zaprasza w sobotę Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Rozkład można znaleźć pod adresem http://kmkmbialystok.pl/wp-content/uploads/2016/04/B-kierunek-Centrum-Przyrodnicze.pdf