Seriale jakie znacie i jakich nie znacie – Instytut Studiów Kulturowych zaprasza na wykład

Data: 16.05.2023
Miejsce wydarzenia: Instytut Studiów Kulturowych przy ul. Świerkowej 20B, sala B4.
Godzina: 11:30 - 13:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Czy seriale stały się jedną z najważniejszych form opowiadania o świecie i człowieku? Czy pełnią rolę spoiwa społecznego? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można poznać podczas wykładu pt. „Seriale jakie znacie i jakich nie znacie. Treść i znaczenia symboliczne współczesnych seriali tradycyjnych i neoseriali”, który wygłosi dr hab. Krzysztof Arcimowicz, prof. UwB z Instytutu Studiów Kulturowych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 maja, w godz. 11:30-13:00 w siedzibie ISK przy ul. Świerkowej 20, budynek B (parter, sala B4).

Do udziału w wykładzie Instytut Studiów Kulturowych zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy spotkania proszą o potwierdzenie obecności. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie Instytutu.

Opis wykładu: O ludzkich sprawach można opowiadać w różny sposób, za pomocą różnych mediów. W kulturze współczesnej serial nierzadko zastępujący powieść, stał się jedną z najważniejszych form opowiadania o świecie i człowieku. Coraz częściej seriale przejmują funkcję tłumaczenia złożonej rzeczywistości społeczno-kulturowej i pełnią rolę spoiwa społecznego.

Wtorkowe spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku projektu pt. „Akademia kompetencji kulturowych mieszkańców województwa podlaskiego”.

Z wykładem pt. „Seriale jakie znacie i jakich nie znacie. Treść i znaczenia symboliczne współczesnych seriali tradycyjnych i neoseriali” prof. UwB Krzysztof Arcimowicz będzie też gościł w Augustowie i Dobrzyniewie Dużym. 30 maja spotka się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie (w godz. 12-13.30), a 5 czerwca wykład zostanie wygłoszony w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (w godz. 14-15.30).

Projekt pt. „Akademia kompetencji kulturowych mieszkańców województwa podlaskiego” realizowany jest w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Nauka dla społeczeństwa”.