Wydział Prawa zaprasza na szkolenie dotyczące publikowania w czasopismach anglojęzycznych

15.10.2024
Data: 17.10.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa w sali 314, przy ul. Adama Mickiewicza 1.
Godzina: 10:00 - 11:30
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Katedra Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB wraz z wizytującym ją prof. Josephem F. Donnermeyerem zapraszają do udziału w szkoleniu na temat publikowania w czasopismach anglojęzycznych. Szkolenie odbędzie się 17 października 2024 r. w godz. 10:00-11:30, w sali 314, przy ul. Adama Mickiewicza 1.

Podczas szkolenia będą omawiane przykłady publikowania w czasopismach związanych z kryminologią, wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych – jednak Katedra zaprasza wszystkie osoby zainteresowane: studentów, doktorantów, pracowników. Spotkanie poprowadzi prof. Joseph F. Donnermeyer* – profesor wizytujący w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii.

Publishing in English-Language Journals of Criminology and Criminal Justice

Much of criminology worldwide is dominated by the English language. This hegemonic condition can be problematic for many scholars where English may be a second or even third language, and equally frustrating as well because it restricts the dissemination of their scholarship beyond the borders of their country. This seminar will discuss a series practical tips for publishing in English-language journals, such as: a clear statement of a research question that fits within a journal’s editorial policy; theory is not “window dressing” but a scientific framework for describing research and interpreting results; strictly adhere to citation/referencing formatting (latest version) as advocated by a journal; the advantages of ORCID and doi numbers, among others. Altogether, a dozen tips will be discussed, with examples from editors’ experiences and decision-making at the International Journal of Rural Criminology and various lessons learned over the years from comments by other editors.

Osoby chcące otrzymać certyfikat ze szkolenia proszone są o przesłanie do dnia 14 października 2024 r. danych: imię i nazwisko – dr Emilii Jurgielewicz-Delegacz z Katedry Prawa Karnego i Kryminologii (e.jurgielewicz-delegacz@uwb.edu.pl) – koordynatorce pobyt profesora wizytującego.

Pobyt profesora wizytującego dofinansowany ze środków Ministra Nauki w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości”.

rid_logo_color.png 01_znak_siatka_podstawowy_kolor_biale_tlo.png

Profesor wizytujący w Katredrze Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB - prof. Joseph F. Donnermeyer, ekspert z zakresu kryminologii, w szczególności kryminologii wiejskiej. Pan Profesor jest emerytowanym profesorem The Ohio State University, współpracuje z Centrum Badań nad Przemocą (Center for Violence Research, West Virginia University, Morgantown, West Virginia). Prof. Joseph F. Donnermeyer jest redaktorem Routledge Monograph Series in Rural Criminology. Jest także współzałożycielem i współredaktorem takich czasopism jak: International Journal of Rural CriminologyJournal of Plain Anabaptist Communities oraz inicjatorem powstania grupy roboczej – ASC Division of Rural Criminology (DRC). Profesor wizytujący Wydział Prawa jest autorem licznych publikacji na temat poczucia bezpieczeństwa, lęku przed przestępczością, dewiacji społecznych, przestępczości, przestępczości na wsi, przestępczości wśród społeczności Amiszów.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.