Wydział Informatyki UwB zaprasza na seminarium „Wykorzystanie modeli językowych do zwiększenia efektywności w pracy naukowca".

Data: 19.06.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Informatyki przy ul. Ciołkowskiego
Godzina: 14:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Wydział Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe, podczas którego prof. Elżbieta Wójcik-Gront - pełnomocnik Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie do spraw sztucznej inteligencji - przedstawi referat pt. „Wykorzystanie modeli językowych do zwiększenia efektywności w pracy naukowca”. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 czerwca 2024 r., w sali 1056 (duża aula) w budynku Wydziału Informatyki i Wydziału Matematyki przy ul. Ciołkowskiego 1M. Seminarium rozpocznie się o godz. 14:00.

Streszczenie:

Modele językowe, takie jak ChatGPT przekształciły wiele dziedzin nauki, przynosząc nowe możliwości i znacząco zwiększając efektywność pracy naukowej. Pozwalają one na szybszy przegląd literatury, automatyczne generowanie streszczeń oraz identyfikację kluczowych artykułów. Algorytmy te pomagają również w optymalizacji struktury tekstu, co zwiększa jakość i spójność publikacji. Podczas wystąpienia zostaną omówione przykłady pokazujące, jak modele językowe pomagają w pracy naukowców oraz jakie możliwości przynoszą.