„ΑΝАΓΚΗ: PRZEZNACZENIE” – nowa wystawa w studenckiej galerii sztuki

21.02.2023

Biuro Wystaw Kulturoznawczych zaprasza na otwarcie wystawy pt. „ΑΝАΓΚΗ: PRZEZNACZENIE”, której autorką jest studentka kulturoznawstwa Kamila Dąbrowska. Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 17:00 w Galerii BWK, która działa przy Instytucie Studiów Kulturowych UwB (ul. Świerkowa 20).

Wystawa obejmuje cykl fotografii zrealizowanych w ramach pracy nad spektaklem autorstwa Teatru Bez Nazwy pt. „ΑΝАΓΚΗ: PRZEZNACZENIE”. Jak podkreślają organizatorzy wystawy, ekspozycja żywych, dynamicznych zdjęć, prezentowanych w ramach niniejszej wystawy, przenosi widza niejako na widownię teatralną, przy czym przyciąga tajemnicą i możliwością sformułowania wielu interpretacji. Autorska realizacja Kamili Dąbrowskiej to dojrzała wypowiedź artystki-fotografki, która odważnie realizuje swoje wizje przy wykorzystaniu gry świateł oraz różnych narracji fotograficznych – od portretu po martwą naturę i niemalże ekstatyczną fotografię teatralną o cechach artystycznego reportażu.

Wystawa została przygotowana przy wsparciu Instytutu Studiów Kulturowych oraz Parlamentu Studenckiego UwB.

Kamila Dąbrowska to studentka II roku, II stopnia kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, fotografka, która jeszcze nie ma jednej ulubionej dziedziny, ciągle szuka swojego miejsca w fotografii. Mimo wszystko, w każdym zleceniu stara się dodać coś od siebie. To także członkini studenckiej galerii sztuki Biuro Wystaw Kulturoznawczych oraz Stowarzyszenia Forum Fotografii i Multimediów.