2 kolejne MINIATURY dla badaczy z UwB

25.07.2023
grafika

Dwoje badaczy z Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się na liście laureatów konkursu MINIATURA 7. Otrzymają z Narodowego Centrum Nauki wsparcie na realizację swoich działań naukowych – w sumie nieco ponad 20 tys. zł.

Do finansowania został zakwalifikowany projekt pt. „Polskie konteksty twórczości Emmetta Williamsa – kwerenda w prywatnym archiwum Ann Noel Williams w Berlinie”. Na jego realizację dr Tomasz Sawczuk z Wydziału Filologicznego UwB otrzyma w ramach konkursu 6 324 zł. Warto dodać, że jego wniosek znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Wsparcie z NCN - 13 730 zł - trafi też do dr hab. Katarzyny Kościewicz (również Wydział Filologiczny). Badaczka przeznaczy je na kwerendę w ramach projektu pt. „Archiwum pisarskie Emmy Jeleńskiej-Dmochowskiej”.

Jak informuje na swojej stronie internetowej NCN, celem konkursu MINIATURA jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. Na ogłoszonej właśnie liście rankingowej jest 55 projektów badaczek i badaczy z całej Polski. Na realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, staże naukowe oraz wyjazdy badawcze i konsultacyjne, otrzymają oni łącznie ponad 2 mln zł.