6 projektów ze wsparciem w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Doskonała nauka II”

27.06.2023
budynek Rektoratu UwB

3 konferencje naukowe i 3 monografie otrzymają dofinansowanie w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Doskonała nauka II”. Na realizację tych przedsięwzięć badacze z Uniwersytetu w Białymstoku dostaną w sumie  202 070 zł.

W module „Wsparcie konferencji naukowych”
do finansowania zakwalifikowane zostały:

• Kinesiology Taping w Logopedii - Ogólnopolska Konferencja Naukowa (koordynator: dr Diana Saniewska; kwota dofinansowania: 60 665 zł)
  • IV Forum Młodych Badaczy Prawa Handlowego (koordynator: prof. dr hab. Agnieszka Barbara Malarewicz-Jakubów; kwota dofinansowania: 33 880 zł)
  • Synodalność w Kościele. Konferencja Międzynarodowa w dwóch odsłonach: Historia i Perspektywy (koordynator: dr hab. Andrzej Proniewski; kwota dofinansowania: 31 405 zł).

W module „Wsparcie monografii naukowych”
na liście dofinansowanych projektów znalazły się:

• „Borys Jelcyn - studium politycznego upadku” (autor i koordynator projektu: dr hab. Adam Robert Bartnicki; kwota dofinansowania: 31 350 zł)
  • „Kobieta w ikonografii prawosławnej” (autor: dr hab. Piotr Chomik, koordynator projektu: dr hab. Piotr Guzowski; kwota dofinansowania: 13 970 zł)
  • „Wiktor z Tonnony i jego dzieło” (autor: dr hab. Rafał Kosiński, koordynator projektu: dr hab. Piotr Guzowski; kwota dofinansowania: 30 800 zł).

Przedmiotem programu „Doskonała nauka” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe.

W ramach konkursu w 2023 roku można było złożyć po 3 projekty w ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” oraz modułu „Wsparcie monografii naukowych” – naszej uczelni udało się pozyskać dofinansowanie na wszystkie złożone w ramach konkursu projekty.