Ambasador Tomasz Orłowski z wykładem na Wydziale Stosunków Międzynarodowych UwB

grafika - Tomasz Orłowski

Wydział Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na wykład ambasadora Tomasza Orłowskiego pt. "Polska potrzebuje zawodowej dyplomacji". Prelekcja zainauguruje tegoroczną odsłonę Akademię Dyplomacji.

Tomasz Orłowski to wieloletni dyplomata – był m.in. ambasadorem RP we Francji i w Księstwie Monako (2007-2014), wiceministrem spraw zagranicznych (2014), ambasadorem RP we Włoszech i Republice San Marino (2015-2017) – oraz wykładowca akademicki.

Jego wizyta na największej podlaskiej uczelni jest połączona z inauguracją Akademii Dyplomacji. To wieloletni projekt prowadzony przez dwóch pracowników Wydziału Stosunków Międzynarodowych: dr. Wojciecha Walczaka, prodziekana WSM oraz dr Jacka Brzozowskiego.

Polega on na umożliwieniu kontaktu naszym studentom i uczniom szkół średnich z doświadczonymi dyplomatami. To projekt niewątpliwie bardzo cenny. Jest to okazja do spotkania i wysłuchania doświadczonych dyplomatów, ambasadorów, konsulów, którzy przez lata pełnili misję dyplomatyczną - mówi dr Wojciech Walczak.

- Akademia Dyplomacji to cykl spotkań, który corocznie będzie kończył się Festiwalem Dyplomatycznym - imprezą, która była już prowadzona z niebywałym sukcesem na Uniwersytecie w Białymstoku - dodaje dr Jacek Brzozowski.

Wykład ambasadora Tomasza Orłowskiego odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 09:45, w sali 2011 Wydziału Fizyki (kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.