Badaczki z UwB w jury XVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na Łotwie

uczestnicy olimpiady

31 marca 2023 r. w Rydze zakończyła się XVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. Odbywała się ona w Polskiej Szkole im. Ity Kozakiewicz, a uczestniczyło w niej 13 uczniów z Rygi, Rezekne i Daugavpils. W finałowych zmaganiach w Polsce Łotwę będą reprezentować trzy osoby (po jednej z każdego ośrodka).

Prace olimpijczyków (z języka i literatury) oraz ich ustne wypowiedzi oceniały jurorki z Uniwersytetu w Białymstoku: dr hab. Anna Kieżuń, prof. UwB z Wydziału Filologicznego i dr Barbara Olech z Instytutu Studiów Kulturowych.

Rangę wydarzenia podniosła obecność konsula RP na Łotwie – Mariusza Podgórskiego oraz ks. arcybiskupa Zbigniewa Stankiewicza – metropolity Rygi i prymasa Łotwy.

źródło zdjęcia: Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą